Lietuvoje

2018.06.11 16:18

Liepą Lietuvoje bus perlaidoti signataro M. Biržiškos palaikai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.11 16:18

Po mėnesio į Lietuvą bus atskraidinti signataro Mykolo Biržiškos ir jo šeimos narių palaikai. Jie bus perlaidoti Rasų kapinėse. Sekmadienį Jungtinėse Valstijose, Los Andžele, kur dabar yra palaidotas M. Biržiška, surengtas iškilmingas atsisveikinimas.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, literatūros istorikas ir tautosakos rinkėjas, profesorius, akademikas M. Biržiška su žmona Bronislava palaidoti vienoje iš kriptų Kalvarijų kapinėse Los Andžele. Lietuvos generalinis konsulas Los Andžele Darius Gaidys aplankė jų palaidojimo vietą. Tai paskutinis atsisveikinimas, nes jau po mėnesio M. Biržiška, jo žmona bei dar du jo šeimos nariai, broliai Vaclovas ir Viktoras Biržiškos bus perlaidoti Lietuvoje.

„Atvažiavęs čia dirbi nustebau, kiek daug vaikų, anūkų čia gyvena, Biržiškos, Smilgevičiaus, Banaičio anūkai, ir sužinojau, kad paskutinė jo valia buvo būti palaidotam Lietuvoje. Tai būtų labai gražus simbolis, praėjus 100 metų po jo pasirašyto Nepriklausomybės Akto signatarui ir jo žmonai sugrįžti į Lietuvą“, – sakė D. Gaidys.

Los Andželo lietuviškoje Šventojo Kazimiero bažnyčioje laikytos šventosios mišios, surengtas atsisveikinimas su Biržiškomis, kuriame dalyvavo lietuviškų organizacijų atstovai, signataro šeimos nariai.

Planuojama, kad Biržiškų palaikai į Lietuvą bus atskraidinti liepos 9 d. Liepos 10 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje numatomas atsisveikinimas, oficialios valstybinės laidotuvės liepos 11 d. vyks Rasų kapinėse.

Išsamiau – Margaritos Alper reportaže.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32