Lietuvoje

2018.02.02 08:08

Idėjų Lietuvai įgyvendinimas galimas dar šiais metais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.02 08:08

Dvigubos pilietybės įteisinimas, mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų, pagalba jaunoms šeimos įsigyjant būstą bei biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas. Tokios trys reikšmingiausios idėjos paskelbtos Vilniuje „Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje“. Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, dėl jų sutarė žiniasklaida, ekspertai ir visuomenė. Idėjos įrašytos Valstybės stiprybės akte. 

„Kai mes atrinkome 30 idėjų į tris kategorijas: bendrojo gėrio, švietimo ir ekonomikos, buvo apklausa „Spinter“ visiškai reprezentatyvi, kad visuomenė pateiktų savo balsą ir 600 ekspertų, politikų, ekonomistų, mokslininkų atskira apklausa, visų šitų apklausų rezultatai buvo sudėti į galutinį bendrą reitingą“, – sako „DELFI.lt“ direktorius Vytautas Benokraitis. 

Konferencijos dalyvius ir visus Lietuvos žmones su valstybės atkūrimo šimtmečiu pasveikino buvęs JAV prezidentas George`as Bushas, kurio žodžius per viešnagę 2002-aisiais – Lietuvos priešas taptų ir Amerikos priešu – lig šiol daugelis prisimena.

„Vyriausybės toks likimas, kad reikės visas idėjas vyriausybei įgyvendinti. Tai, manau, kad greičiausiai bent jau sprendimai bus priimti dėl gyvenamo būsto įsigijimo jaunoms šeimoms ir skatinimo įsigyti. Aš tikiuosi, kad liepos pirmąją dieną įsigalios reikalingi įstatymų pakeitimai ir mes turėsim koncepciją, kurią galėsim pradėti įgyvendinti“, – tikisi premjeras Saulius Skvernelis.

Idėjomis siekiama pakeisti valstybės švietimo sistemą, sumažinti emigraciją ir pagerinti valstybės ekonomiką bei finansus.

Daugiau apie idėjas – Urtės Korsakovaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt