captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mokymus su pacientais organizavęs A. Navickas nebevadovauja Psichiatrijos klinikai

„Asmenybės augimo grupių“ mokymus, kuriuose dalyvavo Vilniaus psichikos sveikatos centro pacientai, organizavęs psichiatras Alvydas Navickas nuo rugsėjo nebevadovauja Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tačiau posto A. Navickas neteko ne dėl pažeidimų, kuriuos jo darbe nustatė ir savivaldybė, ir ligoninė, o dėl to, jog rugpjūčio 31 dieną baigėsi terminas, kuriam psichiatras buvo paskirtas klinikos laikinuoju vadovu.

Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos nauja laikinąja vadove tapo A. Navicko dešinioji ranka Lietuvos psichiatrų asociacijoje Sigita Lesinskienė. Ji Psichiatrijos klinikai vadovaus tol, kol naujai išrinktas Medicinos fakulteto dekanas skirs pastovų klinikos vadovą.

Tuo tarpu Psichiatrų asociacijai iki šiol tebevadovaujantis A. Navickas nuo šiol tėra eilinis Vilniaus universiteto docentas.

Būtent kaip eilinis dėstytojas A. Navickas rugsėjo 15 dieną iš Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekano Algirdo Utkaus sulaukė tarnybinės nuobaudos už tai, kad gegužę suorganizavo „Asmenybės augimo grupių“ mokymus su Vilniaus psichikos sveikatos centro pacientais.

Kaip 15min informavo Vilniaus universiteto Viešosios komunikacijos vadovas Ervinas Spūdys, A. Navickui skirtas papeikimas.

„Papeikimas skirtas už darbo drausmės pažeidimą, pasireiškusį jam suteiktų teisių viršijimu bei Vilniaus universiteto darbo tvarkos taisyklėse įtvirtintų darbuotojo pareigų laikytis darbo drausmės ir savo pareigas atlikti dorai ir sąžiningai nesilaikymu“, – nurodė E. Spūdys.

15min gegužę pranešė, kad Vilniaus psichikos sveikatos centro pacientai be ligoninės vadovo Martyno Marcinkevičiaus žinios dalyvaudavo mokymuose vadovams. Paaiškėjo, kad įmonių vadovus su ligoniais paslapčia suveda ne bet kas, o tuometis Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos vadovas, Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas A. Navickas.

Jis pats tokiuose mokymuose pacientų teisių pažeidimo nemato. Atvirkščiai – A. Navickas sakė darantis tik gera: laužantis stereotipus apie psichikos sutrikimų turinčius asmenis.

Generalinė prokuratūra po šio 15min straipsnio pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo. Tyrimas tebevyksta, tačiau įtariamųjų jame dar nėra.

Vilniaus savivaldybės administracijos suburta komisija jau baigė šios istorijos tyrimą ir nustatė, kad Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos vadovas A. Navickas ir Vilniaus psichikos sveikatos centro Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus vedėjas Janas Hilbigas ir šio centro Pirmojo skyriaus vedėjas Laurynas Bukelskis organizuodami „Asmenybės augimo grupių“ mokymus Lietuvos banko darbuotojams pažeidė pacientų teises.

Vilniaus psichikos sveikatos centras dėl situacijos atliko vidinį tyrimą ir nustatė pažeidimus. L. Bukelskis pasitraukė iš centro skyriaus vedėjo pareigų, o J. Hilbigas nesulaukė jokių nuobaudų.

Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komiteto narys ekspertas Jonas Ruškus pateikė nuomonę, kad šiais mokymais buvo grubiai pažeistos žmogaus teisės.

Dėl šių mokymų tyrimą dar atlieka Seimo kontrolieriaus tarnyba.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...