Lietuvoje

2017.09.17 17:54

Besiplečianti „Vaikų linija“ ieško savanorių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.17 17:54

Dvidešimt metų psichologinę pagalbą telefonu ir elektroniniu paštu vaikams bei paaugliams teikianti „Vaikų linija“ plečia konsultantų tinklą. Savanoriai budės ne tik Vilniuje, Kaune, bet ir Klaipėdoje, todėl šiuo metu ieškoma žmonių šiam savanoriškam darbui.

Savanorė Ieva sako, kad atėjo čia norėdama padėti patiriantiems emocinių sutrikimų, o ir pačiai tokia veikla suteikia gyvenimiškos patirties.

„Pasikartoju tam tikras tiesas, koks yra svarbus žmonių ryšys, kaip yra svarbu kalbėtis su visais žmonėmis apie jausmus, klausti artimų žmonių, kaip jie jaučiasi“, – teigia „Vaikų linijos“ savanorė Ieva Stanynaitė.

Pasak savanorių, vaikai skambina ne tik norėdami pasikalbėti ar rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

O kad „Vaikų linijos“ pagalba – reikalinga, rodo skambučių gausa. Per metus sulaukiama daugiau nei 150 tūkstančių skambučių.

Todėl nuspręsta veiklą plėsti, tačiau tam trūksta daugiau savanorių. Pavyzdžiui, pernai pagalbos galėjo sulaukti tik 1 iš 4 skambinusiųjų.

„Vaikų linijoje“ neatlygintinai dirba daugiau nei du šimtai savanorių. Šiais metais jie laukiami ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir Klaipėdoje.

Daugiau – Lauros Čiginskaitės reportaže.