Naujienų srautas

Lietuvoje2017.01.24 09:37

R. Karbauskis nutraukė tylą: puolimas bus nuožmus

Liepa Želnienė, 15min.lt 2017.01.24 09:37

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas ir frakcijos Seime vadovas antradienį ryte nutraukė dešimt dienų trukusią tylą savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad kilęs skandalas dėl jo pavaduotojos Gretos Kildišienės automobilio nuomos iš jam priklausančio „Agrokoncerno“ yra pirmas bandymas griauti valdžią.

R. Karbauskis visą praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pratylėjo.

Tik antradienį jis paskelbė įrašą, kuriuo atsiprašė už tai, kad praėjusią savaitę buvo kalbama ne apie darbus, o apie jo ryšius su parlamentarės mandato nutarusia atsisakyti G. Kildišiene. Pasak jo, tai buvo bandymas griauti valdžią.

„Pirmiausia norėčiau atsiprašyti, kad viešoje erdvėje jau antra savaitė kalbama ne apie Seimo ir Vyriausybės planus ar darbus. Dabar jau akivaizdu, jog tai pirmas rimtesnis bandymas griauti valdžią, kurią išrinko žmonės“, – pareiškė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas.

Tačiau R. Karbauskis iki šiol nemano, jog klaidų padarė pats ar jo pavaduotoja. Anot jo, daugiau nė vienas „valstietis“ iš Seimo dėl visuomenės nepasitenkinimo nebesitrauks.

„Mes įsivėlėme į beprasmes diskusijas, aiškiai nepasakėme, jog turime sulaukti tyrimų išvadų ir tik tada užsiimti vertinimais. Nepasakėme, jog negalima tyčiotis iš žmonių, kištis į jų privatų gyvenimą tik todėl, jog to nori kažkokios įtakingos jėgos, o ne atsakingos institucijos. Jei buvo norima palaužti mūsų valią, gavosi atvirkščiai. Seimo narės pasitraukimas nėra silpnumo požymis, ji atsisakė mandato tam, kad visi Lietuvoje suprastų, jog šio puolimo tikslas yra kitas, ji tiesiog pirmoji eilėje. Tikiuosi, paskutinė, nes daugiau nei vienas mūsų frakcijos narys neatsistatydins be realių įrodymų, jog pažeisti Lietuvos įstatymai“, – dėsto R. Karbauskis.

Anot jo, dabar „valstiečiai“ suprato, kad puolimas prieš valdančiuosius bus negailestingas ir nuožmus, o tai esą verčia jį dar stipriau sutelkti bendražygius.

„Praėjusi savaitė mus pakeitė, supratome, jog puolimas prieš Seimo daugumą, Vyriausybę bus nuožmus ir negailestingas, nesiskaitant nei su puolamaisiais, nei su jų šeimos nariais. Praėjusios savaitės įvykiai tik sustiprino mano pasiryžimą telkti mūsų frakciją, koaliciją, dar aktyviau remti mūsų paskirtą Vyriausybę, kad galėtume įgyvendinti tuos pokyčius, su kurių viltimi žmonės ėjo į rinkimus“, – teigia R.Karbauskis.

Mandato atsisakyti ragino pats

Penktadienį 15min paskelbus dar vieną G. Kildišienės nutylėtą biografijos faktą apie tai, kad ji buvo apvogusi savo darbdavius, pats „valstiečių“ lyderis R.Karbauskis pranešė, kad jo pavaduotoja G. Kildišienė traukiasi iš Seimo. Pirmadienį ji iš tikrųjų atnešė Vyriausiajai rinkimų komisijai prašymą nutraukti jos kaip Seimo narės įgaliojimus.

R. Karbauskis neslėpė, kad G. Kildišienė iš Seimo traukiasi jo paraginta, tačiau pridūrė manantis, kad taip galvoja ne jis vienas.

„Labai gaila, kad viena istorija, kuri nieko bendra neturėjo su kažkokiais pažeidimais, gulė ant kitos istorijos, kurioje čia sunku komentuoti kažką. Tai yra žmogaus praeitis, bet visa kartu daro situaciją, kai nebeįmanoma mums dirbti Seime ir išlaikyti pasitikėjimą tą kolegų“, – teigė R. Karbauskis.

Jis pripažino nežinojęs apie G. Kildišienės praeityje įvykdytą vagystę.

„Ji nuo nieko, nieko nenuslėpė, kaip suprantu situaciją, tai teistumo nėra lyg, reiškia informacija apie teistumą nenuslėpta, bet paprasčiausiai nenoriu daugiau net komentuoti. Tokia yra informacija – Seimo narė pirmadienį pateiks savo atsistatydinimo pareiškimą“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Tuomet R.Karbauskis abejojo, ar G. Kildišienė liks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare, tačiau kol kas politikė iš partijos nesitraukia.

R. Karbauskio vaidmuo – ne paskutinis

Paaiškėjus, kad G. Kildišienė neatlygintinai naudojasi jos giminaičio iš įmonės „Agrokoncernas“ nuomojamu automobiliu, R. Karbauskis visaip stengėsi kolegę apginti.

Iš pradžių jis slėpė, kas sudarė su automobilio nuomos sutartį, paskui persigalvojo ir sutarties detalės buvo atskleistos. Paaiškėjo, kad automobilio vertė – 47 190 eurų. 5 tūkst. eurų buvo sumokėti sutarties sudarymo dieną – 2016 m. vasario 10 d. Vėliau įmokos buvo daromos po 1 tūkst. eurų per mėnesį.

R.Karbauskis tvirtino, kad įmokos darytos bankiniais pavedimais, tačiau penktadienį paaiškėjo, kad taip sumokėti tik dalis pinigų. G. Kildišienės advokatas Evaldas Valčiukas pripažino, kad iki spalio mėnesio parlamentarės mama įnešdavo grynuosius į „Agrokoncerno“ banko sąskaitą.

Automobilis buvo išnuomotas kitą dieną, kai buvo nupirktas. Iš viso jau sumokėta 22000 eurų. Sutartis buvo nutraukta, automobilis grįžo R.Karbauskio bendrovei.

V. Milakauskienė esą turėjo pinigų tokiam pirkiniui, nes 2002 m. buvo gavusi 30 tūkst. eurų išmoką už Prancūzijos užsienio legione tarnavusį ir žuvusį sūnų, be to, buvo paveldėjusi ir pardavusi nekilnojamojo turto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi