Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.18 22:12

Mažėja neteisėto miškų kirtimo atvejų

Aplinkos ministerijos duomenimis, palyginti su ankstesniais metais, neteisėto miškų kirtimo atvejų sumažėjo keleriopai. Šiemet nelegaliai iškirsta apie 5 tūkst. kubinių metrų medienos, daugiausia privačiuose miškuose. Šiomis dienomis rengiami reidai kirtavietėse, tikrinamas medieną vežantis transportas.

Pareigūnai tikrina, ar yra leidimai kirsti mišką, ar darbai vyksta būtent toje biržėje, kuri nurodyta.

„Kompiuteriu su integruotu GPS imtuvu galime vietoje patikrinti, ar yra leidimai kirsti mišką, kam miškas priklauso, ar kirtimas atitinka nurodytą plotą“, – apie darbo specifiką pasakojo Miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotojas Marius Ivanauskas.

Sustabdžius transportą, vežantį medieną, žiūrima, ar kiekis ir asortimentas atitinka nurodytą dokumentuose. Jei vežama daugiau, nei kubinis metras medienos, reikia turėti jos gabenimo dokumentą.

Nuo šių metų spalio urėdijos bei privačios įmonės, išrašiusios važtaraštį, iš karto turi pranešti Mokesčių inspekcijai. Taip užkertamas kelias piktnaudžiauti, – su tuo pačiu važtaraščiu vežti medieną kelis kartus per dieną.

Pasak Miškų tarnybos pareigūnų, per savaitę patikrinus kelis šimtus kirtaviečių ir maždaug 100-tą transporto priemonių, nustatyta keliasdešimt pažeidimų, iš jų – trys neteisėti miško kirtimų atvejai.

Plačiau apie tai – žiūrėkite „Panoramos“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi