Lietuvoje

2016.11.14 11:33

Ar naujokų gausa Seime atneš teigiamų permainų?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.11.14 11:33

Pirmadienį pirmąjį savo posėdį rengia naujai išrinktas Seimas. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad naujokų parlamente – daugiau nei pusė, tad naujasis Seimas yra nenuspėjamas, o jo įsivažiavimas gali trukti ir pusę metų.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytoja, Pilietinės visuomenės instituto direktorė Ieva Petronytė teigia, kad šiam Seimui keliami dideli lūkesčiai. Rinkimus laimėję „valstiečiai“ per rinkiminę kampaniją pabrėžė tokias problemas kaip nedarbas regionuose, emigracija, alkoholio vartojimas, pajamų nelygybė, tad, anot politologės, rinkėjai tikėsis greitai sulaukti konkrečių veiksmų.

 „Mes, kaip lietuviai, turime neigiamą tradiciją po Seimo rinkimų labai greitai šiek tiek daugiau pasitikėti išrinktu Seimu, bet ir labai greitai nusivilti. Pakeisti šias tendencijas – laba didelis iššūkis“, – sako I. Petronytė.

Politologė atkreipia dėmesį, kad naujokų parlamente – daugiau nei pusė (77), tad naujasis Seimas yra nenuspėjamas, o jo įsivažiavimas gali trukti ir pusę metų.

„Kita vertus, nežinome, kokie tų žmonių darbo įpročiai, galbūt jie labai greitai perima naujoves“, – svarsto VU TSPMI dėstytoja.

Plačiau apie tai – įraše. 

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5
Aurelijus Veryga
2021.05.06 14:48

Teismas: Veryga nuo 2020-ųjų gegužės nebuvo tinkamai įgaliotas eiti operacijų vadovo pareigas

Veryga: keista, kad teisininkai nesužiūrėjo, atnaujinta 18.25