Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.10 01:25

Z. Vaigauskas: mano kadencija baigiasi

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad tai – jo paskutinė kadencija, pasigirdus raginimams atsistatydinti dėl nesklandumų organizuojant rinkimus.

„Iš principo nedovanotinas dalykas, iš principo jie paveda visų pirma patys save, ir mūsų komisiją ir labai daug ką. Nemanau, kad čia normali situacija, kai taip gaunasi per Seimo rinkimus“, – per spaudos konferenciją pirmadienio naktį sakė Z. Vaigauskas.

Po rinkimų beveik iki vidurnakčio VRK neskelbė jokių rinkimų rezultatų, pasak Z.Vaigausko, dėl IT sistemą prižiūrinčios bendrovės kaltės. Taip pat dieną maždaug pusvalandžiui buvo strigusi VRK sistema ir kio trukdžių rinkėjams balsuojant ne savo apylinkėje, o jungiantis per elektroninius valdžios vartus prie rinkėjo puslapio tam tikrą laiką buvo galima matyti kitų žmonių asmens duomenis.

„Pirma palaukime su rezultatais, juos reikia paskelbti, sutvarkyti, kad nekeltų abejonių, – į klausimą, ar trauksis iš posto, atsakė Z.Vaigauskas, – Galų gale mano kadencija baigiasi, aš tikrai sakiau, kad jokiu būdu nepretenduoju į naują kadenciją, aš ir taip pakankamai ilgai esu komisijos pirmininkas“.

Trauktis paragino A. Butkevičius

Socialdemokratų rinkiminiame štabe taip pat kalbėta, kad šie Seimo rinkimai Z. Vaigauskui – paskutiniai. Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius paragino VRK vadovą trauktis.

„Už VRK formavimą ir vadovo skyrimą atsakingas Seimas. Tačiau, jeigu buvo pasirinkta nauja firma aptarnauti informacinių technologijų sistemą, tai VRK privalėjo užtikrinti, kad būtų atlikti bandymai ir viskas vyktų sklandžiai“, – kalbėjo A. Butkevičius.

I. Degutienė: VRK pirmininką reikėjo seniai pakeisti

TS-LKD narė, Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė teigia, kad nuo 2012-ųjų, kada pasiūlė pakeisti VRK pirmininką Z. Vaigauską, tačiau Seimas nepritarė, savo nuomonės nepakeitė.

„Apgailestauju, nes šiandieną tikrai galėjome būti kitoje situacijoje. Kuomet būdama Seimo pirmininkė siūliau atleisti Z. Vaigauską iš VRK pirmininko pareigų, deja, net ir mūsų frakcijos nariai man nepritarė ir balsavo prieš. Buvo labai daug gyventojų nusiskundimų, analizė tai rodė, kad tikrai galima kur kas geriau veikti ir turėti geresnį rezultatą, bet, deja, tokie yra įstatymai, kad nors Seimo pirmininkas to nori, be Seimo pritarimo to padaryti negali.

Šiandieną esu tos pačios nuomonės, kad kuo greičiau jį pakeistume, tuo būtų efektyvesnis darbas. Netgi šiandien VRK matau žmonių, kurie galėtų būti VRK vadovais“, - LRT.lt sakė I. Degutienė.

B. Ropė: Z. Vaigauskas turėtų prisiimti atsakomybę

„Manau, kad Zenonas Vaigauskas, kaip vadovas, turėjo užtikrinti, kad programa dirbtų. Dabar ieškoti kaltų, įmonė ar kas kažko nepadarė... Vadinasi, buvo neįdėtos visos pastangos; matyt, normaliai buvo neišbandyta programa. Apmaudu ir man atrodo, kad žmonės nepatenkinti.

Atsakomybę turėtų prisiimti Z. Vaigauskas ir tie Komisijos žmonės, kurie už tai atsakingi. Komisija turėtų būti profesionali“,– sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vicepirmininkas Bronis Ropė.

G. Landsbergis: ryte priminsime

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas VRK pirmininkui buvo kritiškas. Pasak G. Landsbergio, už VRK darbą ryte reikėtų pareikalauti Z. Vaigausko atsakomybės.

„VRK darbą vertinu prastai. Girdėjau, kaip Z. Vaigauskas pasakė, kad prisiimtų atsakomybę, tai manau, rytoj ryte visi jam tai priminsime“, - žurnalistams kalbėjo TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Z. Vaigauskas Vyriausiajai rinkimų komisijai vadovauja jau daugiau kaip 20 metų – nuo 1994-ųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi