Lietuvoje

2021.09.23 08:39

Prezidento patarėja: barjeras pasienyje su Baltarusija galėjo būti pastatytas daug anksčiau

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.23 08:39

Lieka „atviras klausimas“, ar Europos Sąjunga galėtų svariau finansiškai prisidėti prie Lietuvos pasienio su Baltarusija geresnio apsaugojimo, įskaitant fizinio barjero statybas, sako prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.

LRT RADIJUI prezidentūros užsienio politikos grupės vadovė taip pat sakė, jog „siena galėjo būti pastatyta daug anksčiau“.

„Prezidentas ne kartą yra sakęs, kad toks barjeras turėjo būti jau pastatytas, ir pastatytas daug seniau. Yra kaip yra, dabar kaltų ieškoti turbūt neverta. Tačiau, žinoma, kuo greičiau barjeras bus pastatytas, tuo bus geriau mums Lietuvoje“, – laidai „Ryto garsai“ sakė A. Skaisgirytė.

Vyriausybė neseniai nutarė, kad fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija visiškai įrengtas turi būti per metus – iki kitų metų rugsėjo pradžios.

A. Skaisgirytės teigimu, vis dar galima tikėtis didesnio įnašo sienos apsaugojimui iš ES biudžeto.

„Apie finansinę paramą kalbėjo prezidentas su ES lyderiais, kai šie lankėsi Lietuvoje dar vasarą, liepos-rugpjūčio mėnesiais. Atrodo, kad yra supratimas, kad tam tikras barjeras reikalingas. ES jau dabar galėtų finansuoti stebėjimo sistemas prie sienos, pavyzdžiui, radarus. Ar galėtų finansuoti dar daugiau – klausimas liekas atviras, tačiau, žinoma, ir Lietuvos biudžeto lėšos sienos statymui turėtų būti panaudojamos, yra ir šita reikalo pusė. Neprarandame vilties, kad po truputį keičiantis supratimui, kas vyksta ir suvokimui, galėtume tikėtis finansinės paramos didesnės negu kad dabar teikiama“, – sakė patarėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt