Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.12 12:01

Pademonstruos, kaip kyšiai veikia paslaugų kainas

Atkreipti dėmesį į korupcijos mastus gyventojai bus kviečiami naujomis priemonėmis – Lietuvoje įgyvendinamas projektas, kuris internetinėje erdvėje leis matyti, kaip savivaldybėse valdininkams duodami kyšiai keičia gyventojams aktualių paslaugų kainas.

„Kuriama korupcijos rodyklių matavimo ir identifikavimo rodyklių sistema. (...) Tai yra įrankis, kuris leis pamatyti, kaip savivaldose veikianti korupcija veikia kiekvieną iš mūsų. Kaip, pavyzdžiui, 100 eurų kyšis savivaldos atstovui padidina šilumos kainą“, – teigia projektą įgyvendinančio „Projektų valdymo ir mokymo centro“ direktorius Vaidotas Petronis.

Anot jo, Lietuvos policijos pavyzdys rodo, kad per penkerius metus buvo padaryta nemenka pažanga. Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskis prideda, kad bus bandoma kuo suprantamiau išaiškinti, kas yra kyšis.

„Didelį dėmesį skiriame korupcijos prevencijai. Ketvirtis Lietuvos gyventojų mano, kad savivaldybės yra korumpuotos. Reikia organizuoti mokymus savivaldybėms korupcijos prevencijos srityse, diskutuoti gyvai ir aiškintis problemines situacijas“, – STT Viešųjų ryšių skyriaus vyresn. specialistė Jurgita Razmytė.

Daugiau apie projektą – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi