Naujienų srautas

Lietuvoje2021.03.26 16:36

Privalomas COVID-19 testavimas sukėlė abejonių: dalis pedagogų žiūri skeptiškai, verslas kelia klausimą – kiek naudos bus

Vyriausybė nutarė, kad kontaktiniu būdu dirbantys švietimo, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų srities darbuotojai, taip pat vaistininkai, privalės bent kartą per dešimt dienų tirtis dėl COVID-19. Tačiau grožio paslaugų specialistams ar kirpėjams, pardavėjams, kultūros darbuotojams ar sportininkams privalomai pasitikrinti teks tik kartą – prieš pradedant veiklą, o veiklą jau atnaujinusiam verslui reikalavimas šiuo metu apskritai netaikomas.

Privalomas COVID-19 testas – bent kas dešimt dienų. Taip nuo šiol gyvens visi kontaktiniu būdu dirbantieji švietimo įstaigose. Tirtis privalės ir tie, kurie mokyklose valo ar gamina maistą. Išimtis – tik persirgę ir paskiepyti.

„Liko tikrai labai maža dalis darbuotojų, kurie bus nepasiskiepiję, ir tada jau šitiems darbuotojams teks testuotis“, – teigia vieno sostinės darželio vadovė.

Žinios. Vilniuje atidarytas pirmasis senamiestyje Vokiečių ir Mėsinių gatvių sankirtoje esantis „Vilniaus muziejus“

Bet likę pedagogai tirtis nori ne visi.

„Gavom ne vieną paklausimą, kokios bus galimybės to nedaryti“, – sako ji.

Atsisakę reguliariai testuotis švietimo darbuotojai kontaktiniu būdu dirbti negalės.

„Kaip tada bus užtikrintas ir egzaminų vykdymas ir organizavimas, tai tų klausimų nemažai, ir į juos šiai dienai neturime aiškių atsakymų“, – sako Andrius Navickas, Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas.

Reguliariai tirtis turės ir socialiniai darbuotojai. Darbas beveik visada kontaktinis, todėl atsisakiusiems tirtis, čia alternatyvų bus mažai.

Nuolat tirtis privalės ir dar nepaskiepyti visi dirbantieji sveikatos įstaigose.

Likusiam, duris jau atvėrusiam verslui reikalavimas netaikomas. Tačiau daugeliui kitų, kurie dar uždaryti, nuo šiol vieną kartą išsitirti prieš atnaujinant kontaktinį darbą bus privaloma.

„Klausimas, na kiek vienkartinis atsiveriančio verslo testavimas, kiek jis gali pridėti prie pandemijos valdymo“, – sako LVK vadovas Andrius Romanovskis.

Užtikrinti, kad tvarkos laikomasi, Vyriausybė įpareigojo pačius darbdavius. Jeigu darbuotojas, kuriam reguliariai testuotis privaloma, tai daryti atsisako.

Tačiau kas nors turės kontroliuoti, ar to laikosi patys darbdaviai.

Darbdavys ir sudarinės sąrašą darbuotojų, kuriems privaloma testuotis. O testavimui registruotis skambindami į karštąją liniją turės jau patys darbuotojai. Testavimo išlaidas kompensuoja valstybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi