Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.23 19:09

E. Skerstonas: nekreipdami dėmesio į savo išvaizdą vyrai save įkalina

Tai, kad apranga, ypač vyrų, niekada nebuvo svarbus prioritetas, nėra kuklumas, įsitikinęs socialinių mokslų daktaras, mados ekspertas Egenijus Skerstonas. Jo tikinimu, tai psichologinis savęs įkalinimas, baimė atsiskleisti, nes visuomenė dažniausiai matomiems žmonėms nėra geranoriška, nors gražius žmones matyti mėgsta.

„Žmonės dar čia labai sukaustyti. Manau, kad įtakos turi daugybė veiksnių, kurie nematomi. [...] Lietuvoje, manau, net istoriniu atžvilgiu, puošeiviškumas, apranga, ypač vyrų, nebuvo labai svarbus prioritetas, nebuvo dėmesio centre. Tai išliko iki šiol. Tai net nėra kuklumas. Sakyčiau, kad tai psichologinis savęs įkalinimas, baimė atsiskleisti, saviraiškos baimė, nes iš tikrųjų visuomenė daugeliu atveju matomiems žmonėms nėra geranoriška. [...] „Visuomenės teismas“ labai daug ką sutrikdo ir mus gyvenime varžo“, – laidoje „Stilius“ tvirtina E. Skerstonas.

Jo teigimu, Lietuvoje įsivaizduojama, kad vyras neturėtų domėtis savo išvaizda, kad tai ne jo, o moterims priklausanti sritis. „Bet juk gera matyti gražius žmones gatvėje. Juk važiuojame į Prancūziją, Angliją ir sakome – o, kaip jie visi gražiai atrodo, kokie jie laimingi, simpatiški. Taip, ir mes simpatiškėjame, einame tuo keliu, bet labai vangiai“, – pastebi mados ekspertas.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi