Lietuvoje

2016.02.08 13:24

Kaip teisinasi nedrausmingi pėstieji

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.02.08 13:24

Viena dažniausių nelaimių kelyje – partrenkti pėstieji. Didžioji dalis tokių eismo įvykių nutinka dėl nedrausmingų pėsčiųjų kaltės. LRT TELEVIZJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ siekė įsitikinti, ar prieš žengdami į gatvę žmonės apsidairo; ar dažnas bėga neleistinoje vietoje. Taip pat domėtasi, kaip tokių susidūrimų išvengti.

Savo gyvybių nesaugantys ir avantiūristiškai besielgiantys pėstieji šiuo metu yra viena didžiausių problemų keliuose.

Pagal kelių eismo taisykles, įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, bei įsitikina, kad tai saugu. Deja, kai kurie pėstieji žengdami į perėją būna tikri, kad čia yra jų neliečiama erdvė, o dairytis bei įsitikinti saugumu – nebūtina.

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ kartu su kelių patruliais sėdo į nežymėtą automobilį ir važiavo pasižvalgyti. Sukti ratų sostinės gatvėmis netenka – pirmieji pažeidėjai fiksuojami Savanorių prospekto pradžioje.

Beveik visi pagautieji puikiai supranta savo kaltę ir nuobaudą priima be konfliktų. O kai kurie, net ir tokiomis aplinkybėmis, džiaugiasi proga būti filmuojami.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Populiariausi

Baravykai

Lietuvoje

2020.07.14 17:58

Lietuvos miškuose pasipylė grybai: vos per kelias valandas šimtai baravykų krepšiuose gėrybes renka ir Vilniaus regione, ir Žemaitijoje

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.07.15 11:09

Per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis: tendencija tampa tolimųjų reisų vairuotojų užsikrėtimai 16 naujų atvejų susiję su protrūkiu Kauno įmonėje; atnaujinta 12.59

6