Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.28 11:46

Mokė jaunimą, kaip jų tėvai priešinosi sovietmečiui

Nuo pankų ir hipių iki Sąjūdžio ir Lietuvos nepriklausomybės. Ką šiandieniniai jaunuoliai žino apie Lietuvos jaunimą sovietmečiu ir to meto kovą už šalies ir minties laisvę? Atsakymo į šį klausimą ieškoję specialistai parengė jaunimui skirtą edukacinę programą.

Lietuvos jaunimas prieš sovietinį režimą maištavo nuo pat pokario laikų iki okupacijos pabaigos. Daugybei Lietuvos gyventojų prisiminimai apie prieš sovietų režimą nukreiptą tuomečio jaunimo veiklą ir įvairius judėjimus tebėra gyvi, tačiau šiuolaikiniams moksleiviams žinių apie to meto įvykius stinga, todėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras parengė jiems edukacinę programą „Pabėgimas iš sovietinės pilkumos: jaunimo maištas“.

Įrašyti trūkstamus žodžius antisovietinėje proklamacijoje ar atspėti, koks muzikos kūrinys transliuojamas radijo bangomis, kai jį išgirsti trukdo specialūs sovietmečiu naudoti prietaisai – šias ir panašias užduotis tenka atlikti edukacinės programos dalyviams. Specialią su okupacinės priespaudos metodais pažindinančią pamoką Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse stebėję gimnazistai teigė patyrę neišdildomų įspūdžių.

Daugiau apie edukacinę programą – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi