Lietuvoje

2020.08.12 19:47

Mirė žurnalistas Aurelijus Katkevičius

atnaujinta 20.34
LRT.lt2020.08.12 19:47

Trečiadienį, eidamas 58-uosius, po ligos mirė žinomas šalies žurnalistas Aurelijus Katkevičius.

Žinią patvirtino „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas.

A. Katkevičius – žinomas šalies žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius, tinklaraštininkas, poliglotas, vienas pirmųjų ryšių su visuomene specialistų Lietuvoje. A. Katkevičius taip pat yra išvertęs į lietuvių kalbą grožinės literatūros kūrinių, dramų, poezijos.

1990–1992 m. A. Katkevičius buvo LR Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio patarėjas, 1992–1993 m. Danijos konsultacijų įmonės „Fyns erhvervsrad“ konsultantas, 1993–1995 m. Lietuvos ir Danijos bendros įmonės „Linea artis“ viceprezidentas, „Literatūros ir meno“ kritikos skyriaus žurnalistas, savaitraščio „Veidas“ vyr. redaktorius. Kartu su buvusiais kolegomis žurnalistais iš leidinio „Veidas“ įsteigė ryšių su visuomene agentūrą UAB „DDB&Co. ir Katkevičius“, prezidento rinkimų metu kūrė Rolando Pakso įvaizdį.

„Verslo žinių“ vyr. redaktorius R. Barysas teigia, kad tai netektis „ne tik žurnalistų bendruomenei, tai netektis visai Lietuvai“.

„Tai buvo plataus lauko žmogus, kuris bendravo įvairiais kanalais, įvairioms auditorijoms. Jis mus skatino matyti gyvenimą daug įvairiapusiškiau, su daugiau spalvų, su daugiau atspalvių, poteksčių“, – LRT RADIJUI sakė R. Barysas.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius Andrius Vaišnys teigia A. Katkevičių prisimenantis kaip „labai skvarbų, šmaikščiai kritišką pašnekovą“.

„Aurelijus Katkevičius, atėjęs dirbti su žurnalistikos studentais ir keletą metų mokęs tekstų redagavimo, buvo pavadintas „žinių centru“. Prisimenu kolegą kaip labai skvarbų, šmaikščiai kritišką pašnekovą. Užuojauta jo artimiesiems ir bičiuliams.
Visad būsiu dėkingas žmonėms, kurie savo realiu darbu prisidėdavo prie tų studijų programos gyvenimo, ir šiai asmenybei – taip pat. Ilsėkitės ramybėje, Aurelijau“, – feisbuke rašė profesorius.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas doc. dr. Deimantas Jastramskis kartu su A. Katkevičiumi kelerius metus dirbo universitete, dėstė žurnalistikos studentams, mokė juos redagavimo, rašymo subtilybių. D. Jastramskis A. Katkevičių atsimena kaip gerą dėstytoją ir kolegą: „Tikrai geras dėstytojas buvo. Kiek atsimenu, kūrybiškai dirbo ir daugumai studentų patiko jis ir jo dėstymas. Jis pats man yra minėjęs, kad atsirinkdavo studentus deimančiukus ir siūlydavo jiems rašyti „Verslo žiniose“, – portalui LRT.lt sakė VU dėstytojas.

Mintimis apie A. Katkevičių pasidalijo ir politologas Linas Kojala.

„Parašęs pirmąją savo knygą, labai apsidžiaugiau, kai jos pristatyme diskutantu sutiko būti Aurelijus Katkevičius. Buvo ir taiklių pastebėjimų, ir padrąsinimo. Net ir be artimos pažinties, iš susitikimų probėgšmiais bei tekstų nekilo abejonių – tai žmogus, gebantis elegantiškai sieti šimtuose perskaitytų knygų sukauptą išmintį su šiandienos globaliomis realijomis. Nedažnai pasitaikantis derinys. Nuoširdi užuojauta artimiesiems“, – feisbuke rašė politologas.

Dėl žurnalisto mirties užuojautą reiškia ir premjeras Saulius Skvernelis ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lietuvos žiniasklaidos bendruomenė neteko aktyvaus žurnalisto ir filologo, kuris savo profesinę veiklą visada grindė aukštais etikos standartais, skvarbiomis įžvalgomis prisidėjo prie pilietinės visuomenės kūrimo. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir kolegoms, visiems, kuriems teko pajusti šios asmenybės intelekto jėgą“, – sakoma premjero užuojautoje.

Pasak G. Nausėdos, Lietuva neteko ryškios asmenybės, intelektualo ir šviesuolio. „Reiškiu pagarbą šios šviesios asmenybės atminimui, palikimui ir kūrybinei veiklai. Aurelijus Katkevičius nepailstamai tikėjo tautos sąmoningumo puoselėjimu, buvo aktyvus visuomenininkas ir įžvalgus mąstytojas. Lietuva neteko tikro nuoširdaus intelektualo“, – teigė prezidentas.

Atsisveikinimas su Aurelijumi vyks rugpjūčio 14 d. nuo 9 iki 16 val. Olandų g. 22, Vilniaus laidojimo rūmuose, pirmojoje šarvojimo salėje. Urna išnešama 16 val., laidotuvės vyks Liepynės kapinėse, skelbia A. Katkevičiaus šeima.

Kviečiame prisiminti A. Katkevičių LRT mediatekos įrašuose:

Ženklai. Aurelijus Katkevičius: savo gyvenimo dažnai nesuvokiame kaip įvykių grandinės, veikiau – kaip tąsų buvimą

Katkevičius: Seimo nariams reikėtų daryti juoko testus, nes jei žmogus neturi humoro jausmo – jam politikoje ne vieta