Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.08 13:34

Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms, kaukes dėvėti viešumoje bus privaloma

kelios sąlygos sušvelnintos, atnaujinta 13.45

Vyriausybė trečiadienį pratęsė Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo grėsmės įvestą karantiną dviem savaitėms, taip pat priimtas sprendimas riboti žmonių judėjimą tarp miestų per artėjantį Velykų savaitgalį.

Naujausiu Ministrų kabineto nutarimu karantino pabaiga nukelta į balandžio 27 dieną. Šis režimas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos.

Pratęsusi karantiną Vyriausybė patvirtino, kad per Velykų savaitgalį, nuo balandžio 10 dienos 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos Lietuvoje bus ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius. Tai įgyvendins policija, reikalui esant jai padės kariuomenė.

Išimtys bus taikomos, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo atlikimo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos teikimo.

Ribojimas taip pat netaikomas asmenims, kai žmogus vyksta į savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Kiti pokyčiai

Vyriausybė taip pat sugriežtino krovininio transporto vairuotojų kontrolę, jei šiems pasienio patikros punktuose nustatomas karščiavimas ar kiti koronaviruso simptomai. Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, korekcija „leistų neįleisti jų jau prie sienos“.

Sprendime atsirado ir daugiau sugriežtinimų: Vyriausybė taip pat pakeitė rekomendaciją dėvėti apsaugines kaukes į privalomą nurodymą tai daryti – jis įsigalios nuo penktadienio.

Be šių priemonių, didesnių ribojimų visuomeniniam gyvenimui pratęsus karantiną neįvedama.

Draudime užsieniečiams atvykti į Lietuvą įrašyta dar viena išimtis. Į šalį bus leidžiama atvykti tiems, kurie yra Lietuvos piliečių ir kitų šalyje turinčių teisę gyventi asmenų šeimos nariai (tėvai ar įtėviai, vaikai ar įvaikiai, sutuoktiniai, globėjai).

Ministrų kabineto nutarime taip pat įrašyta, kad ekipažų ar įgulų nariai, vykdantys tarptautinius krovininius vežimus visų rūšių transportu, per Lietuvos teritoriją vyksta be būtinojo sustojimo.

Be kitų dalykų, Vyriausybė nutarė nebedrausti lauko sąlygomis specializuotose vietose prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad jeigu po Velykų savaitgalio susirgimų skaičius neišaugs, Vyriausybė švelnins karatino sąlygas ir leis veikti smulkiajam verslui, jeigu šis atitiks saugumo reikalavimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi