Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.30 14:44

Skvernelis paskelbė naujus nutarimus: mokslo metai nebus nutraukiami, tačiau stabdys skrydžius ir keliones keltais

LRT.lt 2020.03.30 14:44

Pirmadienį nuotoliniu būdu vyko antrasis COVID-19 valdymo komiteto posėdis, po kurio premjeras Saulius Skvernelis savo feisbuko paskyroje pateikė pagrindinius jo metu priimtus sprendimus.

„Visų žiniai – mokslo metai nebus nutraukiami. Kalbant apie brandos egzaminus – per dvi savaites ministerijai pavesta suformuluoti konkrečius pasiūlymus, tada bus ir sprendimai.

Dėl piliečių, grįžtančių iš užsienio valstybių. Manau, kad buvo duota pakankamai laiko, kas norėjo, tie tikrai turėjo galimybę grįžti. Iki trečiadienio Vyriausybės posėdžio bus parengti sprendimai, pagal kuriuos skrydžiai ir keltai (bet ne krovinių ir prekių tiekimas) bus stabdomi. Išskyrus galbūt tik individualius ir pateisinamus atvejus“, – rašo jis.

S. Skvernelio teigimu, daugiau esą rizikuoti neturime teisės.

„Ypač kalbant apie žmonių grįžimą iš šalių, kurios šiandien yra tikrų tikriausi viruso židiniai. Ekonomikos ir inovacijų ministerija, vadovaujant laikinajam ministrui Ž. Vaičiūnui, turi per artimiausias dvi savaites pasiekti, kad dezinfekciniai skysčiai, o svarbiausia – kaukės bei kitos apsaugos priemonės, būtų prieinamos VISIEMS Lietuvos gyventojams. Čia prašau tiek vietos gamintojų, tiek importuotojų supratimo bei aktyvaus įsijungimo. Susitelkime ir padarykime, žmonėms to labai reikia“, – informuoja jis.

Premjeras siunčia žinią ir sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai – jam pavesta griežtai kontroliuoti, kad nė vienoje gydymo įstaigoje vienkartinio naudojimo priemonės nebūtų naudojamos antrą kartą.

„Būtina užtikrinti, kad infekcinėse ligoninėse būtų gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs ligoniai. Tie, kurie serga lengva forma, turi būti gydomi kitose gydymo įstaigose, sanatorijose ir pan. Negalime pamiršti ir ypatingos rizikos grupėje esančių senelių bei slaugos namų apsaugos ir izoliacijos. Ten neturi patekti jokie pašaliniai asmenys. Šių namų darbuotojus privalu nedelsiant aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis“, – įspėja jis.

S. Skvernelis perspėja, kad privačios laboratorijos, galinčios atlikti tyrimus dėl koronaviruso, turi pradėti veikti kaip galima greičiau.

„Taip pat ir kitos institucijos, kurios geba atlikti šiuos tyrimus – ne tik Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Ir dėl savivaldybių. Kai kurios, matau, vis dar eina lengviausiu keliu ir varo žmones nemokamų atostogų. Arba nepagrįstai skelbia prastovas. Jau sakiau anksčiau, pasikartosiu: tai turi liautis. Nedrįskite to daryti. Tikėjausi, kad bus suprasta, tačiau matau, kad ne visų“, – teigia jis.

Teigiama, kad iki trečiadienio Vyriausybės posėdžio atsakingoms ministerijoms pavesta suformuoti sprendimus, kurie tokią praktiką uždraustų.

„Žmonės turi dirbti ir gauti pajamas. Yra pačių įvairiausių sprendimų: nuo darbo nuotoliniu būdu iki kvalifikacijos kėlimo kursų arba kitų funkcijų, susijusių su COVID-19 padarinių šalinimu, atlikimu“, – dėsto jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi