Lietuvoje

2020.03.28 17:32

Lietuvoje – septinta koronaviruso auka

atnaujinta 18.05
Laura Adomavičienė, Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2020.03.28 17:32

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas savo feisbuko paskyroje šeštadienį pranešė, kad Klaipėdoje COVID-19 pasiglemžė septintą gyvybę. Kiek vėliau portalui LRT.lt tai patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„2020.03.28 pavakaryje dar viena liūdna žinia – mirė 78 metų pacientas, kuris buvo gydomas akių ligų skyriuje. Ir nors ligų tokiame amžiuje buvo tikrai ne viena, bet COVID-19 virusas identifikuotas taip pat. Nuoširdi užuojauta artimiesiems“, – rašo V. Grubliauskas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės direktorius Vinsas Janušonis naujienų portalui LRT.lt patvirtino, kad šeštadienio vakare mirė dar vienas pacientas, vyresnio amžiaus, kuris gydėsi ligoninės akių ligų skyriuje, kuriame nuo vieno mediko išplito koronavirusas. V. Janušonis sako, kad nors asmuo buvo užsikrėtęs koronavirusu, mirė jis nuo kitų ligų.

„Pacientas gydėsi pas mus, turėjo visą puokštę sudėtingų ligų, buvo slaugas. Kaip ir pacientas prieš tai, kurio irgi ne ta priežastis mirties. Ten tokie pacientai paleatyvios pagalbos skyriuje, ten yra žmonės, kaip sakyti, jau pusiau turi ryšį su gyvenimu“, - sakė V. Janušonis.

Pacientui koronavirusas buvo nustatytas tikrinant visus šio skyriaus medikus bei pacientus. Asmuo prieš pora dienų buvo perkeltas į infekcinių ligų skyrių, kur gydomi COVID-19 infekuoti pacientai.

„Jam specialaus gydymo nereikėjo. Koronaviruso simptomų nebuvo, jis tiesiog mirė nuo širdies kraujotakos nepakankamumo“, – sakė ligoninės direktorius ir pridūrė, kad panašios būklės pacientų, sunkiai sergančių kitomis ligomis, ligoninėje yra dar keli, kurių amžius svyruoja tarp 80-90 metų.

„Patvirtiname, taip ir yra. (...) Brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turintis daug gretutinių ligų“, – BNS sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė.

Kaip LRT.lt informavo Sveikatos apsaugos ministerija, miręs pacientas turėjo daug kitų ligų. Anot ministerijos atstovų, atsižvelgiant į paciento amžių, būklę ir kitas turimas ligas, koronavirusas buvo tarsi „paskutinis lašas“, todėl tokia mirtis įtraukiama į mirčių nuo koronaviruso statistiką: „Mes tokiais atvejais traktuojame, kaip mirusius nuo koronaviruso.“

Tai yra antroji mirtis šeštadienį nuo koronaviruso Lietuvoje. Popietę apie dar vieną auką pranešė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 394 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Per penktadienio dieną ištirti 1405 ėminiai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 6900 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Penktadienį taip pat pranešta, kad nuo šios infekcijos šalyje mirė penktas žmogus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.