Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.27 13:25

SAM ir ligoninės nesusišnekėjimas: nuo ko mirė 94-ių klaipėdietis?

atnaujinta 13.55

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad nuo koronaviruso mirė 94-ių klaipėdietis. Tačiau pacientą gydžiusios Klaipėdos universitetinės vadovas Vinsas Janušonis teigia, kad vyro mirtis su infekcija nesusijusi.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešime spaudai nurodė, kad Lietuvoje „patvirtintas penktasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis“.

Tačiau uostamiesčio ligoninės vyriausiasis gydytojas V. Janušonis tvirtino, kad klaipėdietis ketvirtadienį mirė nuo anksčiau turėtų ligų.

„Tai buvo 94 metų pacientas, mirtis tikrai nieko bendro su šita infekcija neturi. Jis sirgo keliomis sunkiomis ligomis, širdies nepakankumu, cukralige ir daugeliu kitų ligų. Todėl taip jau gavosi“, – kalbėjo medikas.

Jis tvirtino, kad virusas vyrui nustatytas tik likus kelioms dienomis iki mirties, tuo tarpu artimieji klaipėdiečio netekčiai rengėsi jau gerą mėnesį.

„Jam buvo paimtas prieš pat mirtį tyrimas, profilaktiškai, kaip ir visiems kitiems. Patvirtinta, kad jis turėjo tą infekciją. Bet jis mirė bet kuriuo atžvilgiu ne nuo tos infekcijos, ta mirtis buvo tikėtina jau mėnesį laiko. Tą žinojo ir namiškiai, tą žinojo ir mūsų gydytojai. Tos dvi ar trys dienos, kada jis gavo tą infekciją, jokios įtakos šitam 94 metų, sunkiai sergančiam žmogui tikrai neturėjo“, – teigė V. Janušonis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atsisakė komentuoti klaipėdiečio mirties aplinkybes.

„Neturiu leidimo detaliau komentuoti mirties aplinkybių, nes tokį leidimą turi duoti mirusiojo giminaičiai“, – žurnalistams teigė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo koronaviruso yra mirę dar keturi žmonės, trys Ukmergėje ir vienas Panevėžyje.

Ligoninėje uždaryta dešimt skyrių

Anot V. Janušonio, dėl išplitusio koronaviruso jo vadovaujamoje ligoninėje uždaryta dešimt skyrių.

Šiuo metu ligoninėje gydomi 39 virusu užsikrėtę pacientai. Penktadienį įstaiga pirmą sergantį pacientą paleido gydytis į namus, laikantis saviizoliacijos taisyklių.

Pasak V. Janušonio, dirbančių medikų krūviai yra dideli.

„Kai kurie žmonės net ir nakvoja vietoje“, – sakė jis.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje koronavirusas diagnozuotas 11-ai medikų ir trims kitiems darbuotojams.

Anot ligoninės vadovo, sergančiųjų koronavirusu medikų būklė yra gera, o įprastų pacientų – patenkinama.

Įstaigoje užsikrėtus medikams, buvo paimti maždaug 300 kolegų mėginiai iš įvairių ligoninės padalinių. Likusių gydytojų tyrimų rezultatai yra neigiami.

Pasak V. Janušonio, koronavirusas čia galėjo paplisti dėl ja užsikrėtusio medikės vyro.

Klaipėdoje savaitgalį budės ir policija, ir pasieniečiai, ir šauliai

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kar artėjantį savaitgalį uostamiestyje bus daugiau pareigūnų nei įprastai. Jie tikrins, kaip žmonės laikosi karantino režimo.

„Klaipėdoje tikrai bus sutelktos didelės pareigūnų pajėgos iš įvairių institucijų. Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus papildys pasieniečiai, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai iš Vilniaus, taip pat ir Šaulių sąjungos atstovai“, – žurnalistams sakė V. Grubliauskas.

Pasak jo, tai bus daroma tam, kad būtų užtikrintas tvarkos laikymąsis namuose.

„Tikiuosi ir kviečiu sąmoningumui visus piliečius, visus klaipėdiečius“, – kalbėjo uostamiesčio meras.

Vyriausybė teigia, kad padidintos policijos pajėgos budės visoje Lietuvoje.

Pasak V. Grubliausko, uostamiestis taip pat rengiasi dar labiau mažinti iki šiol jau trigubai sumažintus viešojo transporto išleidimus, nes didžioji dalis jo važiuoja apytuščiai arba visiškai tušti.

Taip pat uždaroma Klaipėdos autobusų stotis, o tyrimų nuo koronaviruso apimtis uostamiestyje artimiausiu metu ketinama išplėsti nuo 200 iki tūkstančio per parą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi