Lietuvoje

2020.03.17 13:43

Šimašius pristatė mobilius koronaviruso patikros punktus: priims po 100 mėginių per dieną

atnaujinta 14.33
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.03.17 13:43

Vilniuje pristatytas pirmasis mobilus punktas, kuriame bus galima paimti mėginius tyrimui dėl koronaviruso. Iš vis tokie punktai sostinėje bus trys, šalies mastu planuojama įrengti dešimt.

Kaip kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, akivaizdu, kad tikrinimas dėl viruso nėra pakankamas, o tai esą rodo ir Panevėžyje nustatytas atvejis.

Mobiliosios COVID-19 viruso tyrimų stotelės – žadama, per dieną kiekvienas punktas padarys po 100 tyrimų

„Šiek tiek per mažai testavimo ir turime pasekmes, kad žmogus tik vėliau sužinojo, kad serga. Ne iki galo sekama, kur tie žmonės lankėsi, informacija neskleidžiama, tai didina riziką kitiems užsikrėsti. Bet vis dar esame situacijoje, kai iš užsienio svarbu, kad nepatektų ir kad viduje neplistų virusas vieniems nuo kitų“, – kalbėjo R. Šimašius.

Jis tikino, kad Vilniaus valdžia yra pasiruošusi pilnai dalintis informacija apie infekuotų asmenų buvimo vietas, kai tik ta informacija bus gauta iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Tai, anot mero, žmonėms padės žinoti, ar jie lankėsi rizikos vietose.

„Svarbu, kad galėtų eiti žmonės testuotis į tokias laboratorijas ir kitur. Labai svarbu, kad gydytojai, kurie yra pažeidžiama grupė ir pati svarbiausia grandis mūsų kovoje su virusu, būtų visiškai apsaugoti“, – sakė R. Šimašius.

Jis teigė, kad 20 tūkst. respiratorių jau yra pakeliui į sostinę, vykdomas pirkimas įsigyti dar 100 tūkst. Be to, R. Šimašius pabrėžė, kad Vilniuje veiks trys testavimo punktai: Savanorių pr., prie „Siemens“ arenos ir prie Valakampių pliažo.

„Rytoj (trečiadienį – LRT.lt) jie pilnai veiks pagal nustatytą tvarką. Noriu pabrėžti, kad tvarka yra nustatyta. Tai nereiškia, kad čia patiems galima atvažiuoti be siuntimo. Tvarka bus, reikia į ją atkreipti dėmesį. Mums svarbu ruoštis kitam krizės etapui. Akivaizdu, kad tos užtvankos, kurias dabar turime, atlaikys tiek ilgai, kiek mes susitelkę laikysimės karantino ir saugumo priemonių. Bet vis tiek vieną dieną pralūš“, – kalbėjo meras, pridurdamas, kad būtina rūpintis svarbiausiomis priemonėmis.

Bet kas atvykti negalės

Sostinės savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis papasakojo, kaip veiks trys įrengtos stotelės. Jis kalbėjo, kad siuntimą iš gydytojo gavęs žmogus turės atvykti savo asmeniniu transportu, iš jos bus paimtas tepinėlis, kuris vėliau bus pateiktas į laboratoriją tyrimui.

„Žinome, kad tokios laboratorijos pradės daryti tyrimus ne tik Santaros klinikose, bet ir kitur. Mes patys, savo ruožtu, Antakalnio klinikinei ligoninei planuojame pirkti reagentus, kad galėtume ir patys daryti tyrimus. Taip pat pirksime apie tūkstantį momentinių patikrinimo priemonių, bet tai nebus iki galo tikslu. Tačiau matome prasmę ir jų panaudojimui“, – teigė P. Poderskis.

Anot jo, stotelėje dirbs trijų žmonių komanda – koordinatorius, padėjėjas ir sveikatos priežiūros specialistas. Tiesa, P. Poderskis sakė, kad gali papildomai prireikti vairuotojo ir apsaugos. Tiesa, priduoti tepinėlį tyrimui priduoti galės ne bet kas.

„Blogai suformuota žinia yra, kad bet kas galės tais punktais naudotis, važiuoti čia kada nori ir pan. Gydytojas ne tik išrašys siuntimą, bet ir paskirs laiką, kada žmogus turės čia atvažiuoti ir tą tyrimą priduoti. Neturėtų čia susidaryti eilių, nes be papildomo užsiregistravimo, čia niekas nieko netirs“, – sakė P. Poderskis.

Tiems, kurie neturi savo transporto, savivaldybė padės atvykti į tyrimų punktus. Kaip sakė P. Poderskis, kol kas tai nėra visiškai išaiškinta, bet savivaldybė turi pasiruošusi penkis autobusiukus, kuriuose vairuotojas yra visiškai atskirtas nuo salono. Jie bus naudojami karantinuotų žmonių vežimui. Svarstomos ir kitos transporto galimybės, bet kol kas tai nėra apibrėžta.

Viename punkte per dieną galima atlikti 100 testų, bet, kaip sakė P. Poderskis, galima susidurti su testų ištyrimo problema.

Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvoje užfiksuota 18 koronaviruso atvejų, vieno iš pacientų būklė yra sudėtinga. Vilniaus miesto savivaldybė praėjusią savaitę savo ruožtu laikinai uždarė ugdymo įstaigas, ėmėsi kitų priemonių. Vyriausybė paskelbė karantiną šalies mastu.

Kaune patikras dėl koronaviruso pradėti tikimasi trečiadienį

Kaune imti mėginius dėl koronaviruso tikimasi pradėti trečiadienį.

„Kai tik gauname testus ir apsaugos priemones, pradedame iš karto veiklą“, – žurnalistams antradienį sakė Kauno poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.

„Mes tikimės, kad rytoj“, – sakė jis.

Kauno kempinge Jonavos gatvėje įsikūrusiame punkte dirbs trys komandos po tris žmones, jame planuojama per dieną aptarnauti po 60–70 žmonių.

„Jeigu bus poreikis, turbūt ieškosime galimybių atidaryti ir antrą punktą“, – sakė jis.

Šiuo metu darbuotojai laukia testų ir apsaugos priemonių bei mokosi tinkamai atlikti funkcijas.

Panevėžyje koronaviruso patikros punktas bus prie „Cido“ arenos

Panevėžyje patikros dėl koronaviruso mobilus punktas bus įrengtas prie „Cido“ arenos.

Tai BNS antradienį patvirtino Panevėžio vicemeras, laikinai einantis mero pareigas Deividas Labanavičius.

„Žiūrime, kad būtų arčiausiai elektros įvadas, žmonės, kurie žiūri informaciją, pateiks ją. Bet tai bus prie „Cido“ arenos“, – teigė jis.

Mobilius patikros punktus numatoma įrengti dešimtyje savivaldybių.