Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.29 10:30

Žemaitaitis, Zuokas ir Paulauskas pristatė naują partiją „Laisvė ir teisingumas“

atnaujinta 11.17
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.01.29 10:30

Seimo rinkimams besiruošiantys Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas ir Artūras Paulauskas pristatė naujo politinio judėjimo pavadinimą, šūkį ir simboliką. 2020-ųjų rinkimuose jie ketina dalyvauti su partijos „Laisvė ir teisingumas“ vėliava.

Pranešta, kad partija vadinsis „Laisvė ir teisingumas“, o šūkis bus „Vienas už visus, visi už Lietuvą!“. Kaip kalbėjo R. Žemaitaitis, partijos pavadinimo trumpinys bus „LT“, taip atspindint viską, kas pagaminta Lietuvoje. Kol kas neatskleidžiama, kas vadovaus naujai politinei partijai ir kas bus pirmuoju numeriu rinkimų sąraše. Anot R. Žemaitaičio, tai paaiškės gegužės mėnesį.

Žemaitaitis, Zuokas ir Paulauskas pristatė naują partiją: atstovaus konservatyvius liberalus

„Po ilgų diskusijų, o suprantama, kad liberalūs asmenys ir liberalios partijos visada nori diskutuoti, ką mes pateikiame, yra bendra pozicija. Mes norime atstovauti konservatyvų liberalą, esame konservatyvi-liberali politinė jėga, kuri atstovaus ir centro bei dešinės politinių pažiūrų rinkėjus“, – spaudos konferencijoje teigė A. Zuokas. Kaip kalbėjo politikas, partija nori stiprinti viduriniąją klasę.

Jis pabrėžė, kad partijos pagrindinė vertybė ir asmens laisvė, bet apibrėžiama, kas žmogaus laisvė nėra begalinė. Anot A. Zuoko, esminė laisvės sąlyga yra atsakomybė savo bendruomenei, šaliai ir tvarkos bei teisingumo siekiui. Be to, kaip kalbėjo A. Zuokas, partija taip pat atsižvelgia į krikščioniškąsias vertybes, kuriomis, jų teigimu, remiasi šalies bei Europos Sąjungos istorija ir ateitis.

„Būdami konservatyvūs liberalai pabrėžiama ir tautiškumo svarbą, mes nebijome šio žodžio, mes vertiname istoriją, istorinę atmintį ir suprantame, kad laisvė mūsų valstybei nenukrito iš niekur. Kažkas turėjo už ją kovoti, kažkas turėjo siekti ir priimti tam tikrus sprendimus tam tikru laikotarpiu“, – kalbėjo A. Zuokas.

Jis taip pat dėstė, kad siekiama atstovauti dirbančiam ir kuriančiam piliečiui, vidurinei klasei, o nuo kitų liberalų, kaip teigė A. Zuokas, naujoji partija skiriasi tuo, kad jie gali susitarti dėl bendro gėrio ir bendrų tikslų.

Kaip kalbėjo A. Paulauskas, žodis „teisingumas“ partijos pavadinime pasirinktas neatsitiktinai, nes bus siekiama, kad tai taptų viena svarbiausių moralinių vertybių ir teisinės valstybės pagrindu: „Mums teisingumas yra matas, kuriuo matuojamas visuomenės socialinis stabilumas, žmogiškumo pagrindas, įkūnijantis teisių ir pareigų pusiausvyrą, neleidžiantis kuriam nors visuomenės sluoksniu įgyti privilegijuotą padėtį ir skatinantis žmonių pasitikėjimą vienas kitu.“

R. Žemaitaitis sakė, kad dėl trumpinio „LT“ buvo sutarta vos susėdus tartis dėl naujos politinės partijos.

„Kai mes susėdome prieš keletą mėnesiu ir pradėjome šnekėti, kokia bus mūsų nauja politinė jėga, koks bus jos pavadinimas, neabejojome, kad bus trumpinys „LT“. Tai privačios ir teisės viršenybės principas įtvirtintas Konstitucijoje. Mes turime kalbėti, kad turi būti monitoringas priimtiems mokestiniams įstatymams, mokestiniai teisės aktai neturi būti apynasriu privačiam sektoriui, privačiam verslui, ypatingai inovatyviems žmonėms.

„LT“ pasisako už prezidento Valdo Adamkaus politikos tęstinumą. Jis sakė savo kalboje, kad šiuolaikinė valstybė tai ne stipri valdžia, tikroji šalies stiprybė remiasi ne valdžios prispaustų žmonių paklusnumu, o privačia piliečių iniciatyva, paremta susitarimu, gebėjimu derinti skirtingus interesus, įpareigojimus ir darbą bendram labui“ – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Apie tai, kad Seimo rinkimuose dalyvaus vienu sąrašu, R. Žemaitaitis, A. Paulauskas ir A. Zuokas pranešė dar lapkričio pabaigoje, netrukus po to, kai „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R. Žemaitaitis paskelbė kvietimą liberalioms jėgoms vienytis.

Tuomet politikai teigė, kad naujas politinis judėjimas vienys apie 11 tūkst. „tvarkiečių“, 5 tūkst. A. Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) ir apie 500 A. Paulausko politinio judėjimo narių. Lapkritį pasirašytame susitarime kalbama ir apie bendro rinkimų štabo sudarymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi