Lietuvoje

2020.01.15 10:32

Kovo 11-osios signataras Liaučius: Rytai jau yra pamiršti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.01.15 10:32

Signataras Jonas Liaučius sako, kad trisdešimties metų pakako atitolti nuo Rytų ir užsitikrinti, kad daugiau nebūtume parklupdyti. Tiesa, jis pasigenda patriotiškumo.

„Diena ir naktis buvo įspūdingos, nes tokių gyvenime beveik nepasitaiko. Kalbame ne apie šeimą ar grupę žmonių, bet apie tautą. Kovo 11-osios paskelbimas ir nepriklausoma valstybei buvo pasirengta preciziškai.

Tas keturias dienas mažai kas miegojo, todėl emocijos buvo labai didelės ir, manyčiau, dar kelis šimtus metų kokiai valstybei gali pasitaikyti. Dabar po 30 metų kiekvienas mąstome ir matome, kad, matyt, reikia dėkoti Dievui, kad čia buvome ir pradėjome, bet mums padėjo tauta“, – sako signataras.

Susitikimas su signataru J. Liaučiumi – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt

Signataras Jonas Liaučius: trisdešimt metų pakako atitolti nuo Rytų ir užsitikrinti, kad nebūtume daugiau parklupdyti

Diena ir naktis buvo įspūdingos, nes tokių gyvenime beveik nepasitaiko.

J. Liaučius prisimena pasiūlęs konstitucinę nuostatą, kad piliečiai turi teisę priešintis bet kam, kas kėsinasi į valstybės suverenumą ir vientisumą.

„Iki tol to nebuvo. Tai aiškus kvietimas kiekvienam piliečiui. Trisdešimt metų yra pakankamas terminas pajusti, atitolti politiškai, ekonomiškai ir kitais ryšiais bei integruotis į Europos Sąjungą. Jau Rytai yra pamiršti“, – kalba J. Liaučius.

Jau Rytai yra pamiršti.

Signataras ragina būti ne tik gyventojais, bet ir patriotais: „Ne kiekvieno gyventojo, o piliečio genuose turi būti stipri dvasia, kurią reikia stiprinti.“

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6