Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.15 19:30

Signataras Gudaitis: nuopelnai dėl nepriklausomybės atkūrimo priklauso visuomenei

Kovo 11-osios Akto signataras Vincas Ramutis Gudaitis sako, kad lietuvių nepriklausomybės siekis niekada nebuvo nuslopintas ir, nepaisant visų mėginimų sovietizuoti, lietuvių kultūra buvo rezistencinė.

Jis prisimena, kad jau 1987-aisiais Lietuvos rašytojų sąjungoje Vilniuje vyko diskusija apie baltąsias dėmes Lietuvos istorijoje.

„Man teko laimė pirmininkauti atviram partiniam susirinkimui. Nebūčiau pagalvojęs, kad susirinks tokia gausybė žmonių, norinčių pakalbėti apie užgimusias Lietuvos istorijos temas. Laiptinė ir antras aukštas buvo pilnas žmonių. Jau tada šis surinkimas sukėlė sprogusios bombos įspūdį“, – pasakoja V. R. Gudaitis.

Susitikimas su signataru V. R. Gudaičiu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Vincas Ramutis Gudaitis: nuopelnai turėtų atitekti ne signatarams, o tautai

Signataro teigimu, nuopelnai dėl nepriklausomybės atkūrimo turėtų atitekti ne signatarams, o tautai, kuri juos įgaliojo tą padaryti.

„Šia idėja gyveno ne tik signatarai, bet ir visa Lietuvos visuomenė. Mano manymu, noras atkurti nepriklausomybę buvo beribis. Mes buvome tik tautos instrumentas, todėl mūsų nuopelnas atkuriant nepriklausomybę buvo kuklus. Tikrasis nepriklausomybės atkūrimo demiurgas – pati tauta“, – akcentuoja V. R. Gudaitis.

Šia idėja gyveno ne tik signatarai, bet ir visa Lietuvos visuomenė.

Signataras sako besididžiuojantis Lietuva, todėl jam nepriimtinas neigiamas požiūris į šalį.

„Valstybei klijuojami epitetai, kad su Lietuva ir tas, ir tas yra blogai, tačiau tai su valstybe nieko bendro neturi. Mūsų kelias būtų kur kas tvirtesnis, jei labiau tvirtintume nepriklausomybę, jeigu neturėtume potencialiai pavojingo kaimyno, nejaustume grėsmės, jei neturėtume skirti tiek lėšų ir pastangų gynybai“, – pažymi V. R. Gudaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi