Lietuvoje

2019.12.23 10:15

Signataras Klumbys: tapome gūdžiu Vakarų pakraščiu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.23 10:15

Signataras Egidijus Klumbys prisimena šoką, kai po Aukščiausiosios tarybos sprendimo atkurti nepriklausomybę grįžo į Kauną ir prie Laisvės paminklo nebuvo nė vieno švenčiančio žmogaus. E. Klumbio teigimu, vienybę tuomet lėmė tai, kad visi norėjo laisvės ir niekas dar nesiginčijo, kaip laisva Lietuva turėtų atrodyti.

„Jausmas buvo kaip sportininko, įveikusio didelę distanciją: nuovargis, bet iš kitos pusės džiugu, jog padarytas didelis darbas. Iš pradžių buvo neaišku, migla, juolab, kad demokratinės Vakarų valstybės mūsų nepripažino, o toliau reikėjo gyventi.

Vakarą po Akto paskelbimo kartu su kolegomis Vidmantu Povilioniumi ir Algirdu Patacku grįžome į Kauną prie Laisvės paminklo. Man buvo šokas, kad nebuvo nė vieno žmogaus. Supratau, kad žmonėms tai nebebuvo toks svarbus įvykis – visos jų emocijos jau buvo praeityje. Sąjūdžio mitingai, Baltijos kelias – jie jau buvo laisvi“, – aiškina signataras.

Susitikimas su signataru E. Klumbiu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Egidijus Klumbys apie Kovo 11-ąją: visi norėjo laisvės ir niekas nesiginčijo, kokia laisva Lietuva turėtų būti

Jausmas buvo kaip sportininko, įveikusio didelę distanciją.

Jis sako Lietuva įsivaizdavęs kaip Rytų ir Vakarų darinį.

„Mes tapome gūdžiu Vakarų pakraščiu. Tam tikra prasme tikrai kenčiame. Elitas gyvena gerai, bet daugumą slegia savižudybės, emigracija. Tai rodo, kad čia nėra gera gyventi. [...] Palinkėčiau renkant valdžią, tiek prezidentą, tiek savivaldybių narius, galvoti“, – ragina signataras.