Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.02 21:58

Klimatologė Galvonaitė apie šilčiausius metus Lietuvoje – tai nerimą keliantys skaičiai

Ketvirtadienį paskelbta, kad 2019 m. Lietuvoje buvo šilčiausi metai per visą istoriją. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Audronė Galvonaitė sako, kad „tai yra nerimą keliantys skaičiai“.

„Kol mes ginčijamės, gamta mums parodo, kas vyksta. 8,8 laipsnio vidutinė metinė temperatūra, t. y. 1,9 laipsnio aukštesnė, negu turėtų būti Lietuvoje“, – LRT TELEVIZIJAI sako A. Galvonaitė.

Prieš tai šilčiausi metai buvo 2015 m., tačiau 2019 m. sumušėme ir tų metų šilumos rekordą. Anot sinoptikės, Vilnius turėjo seniausius meteorologinius stebėjimus, tai per beveik 250 metų mes turime patį karščiausią laikotarpį – 2019 metus.

Sportas. Orai. Kokie lietuvių įspūdžiai po pirmųjų bandymų Dakare?

„Sausis būdavo pats šalčiausias mėnuo ir viduržiemį švęsdavome sausį. Tai dabar galiu pasakyti, kad jau ne vienerius metus turime sausį, panašesnį į rudens pabaigą arba gruodžio pradžią, bet toli gražu ne šalčiausią mėnesį, kai temperatūra būdavo iki 32 šalčio. Aišku, buvo ir 8 laipsniai šilumos, bet tai buvo vienetiniai atvejai“, – pasakoja klimatologė.

Sinoptikės teigimu, sausio tendencijos išlieka neaiškios: vieną dieną prognozuojamas sniegas, kitą – jau lietus. Iš tikrųjų pirmasis Naujųjų metų mėnuo bus ir toliau permainingas – tai šilčiau, tai šalčiau, o ir vidutinė temperatūra bus tikrai aukštesnė.

„Jeigu naujametinė naktis – be sniego ir šilta, lauk vėlyvo pavasario“, – pastebėjimu dalijasi sinoptikė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi