Lietuvoje

2019.12.27 21:41

Signataras Virgilijus Kačinskas: žmonės su trispalvėmis rinkosi peržengti baimės slenkstį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.27 21:41

Kovo 11-osios akto signataras Virgilijus Kačinskas teigia, kad prieš tris dešimtmečius vyravo įsitikinimas, jog valstybė – tai ne valdžios departamentai, o žmonės ir piliečiai. Signataras primena, kad mylintys savo tėvynę, rinkti žmogų į politiką turi atsakingai.

„Tai buvo ypatinga akimirka, kuomet išnyko „aš“ ar „jų“, o iškilo vėl tapusi valstybė, – LRT TELEVIZIJAI sako V. Kačinskas. – Sakoma, kad tada buvome vieningi. Sakyčiau, tai mitas. Sąjūdis telkė tautą, prisiėmė įsipareigojimus, atsakomybę ir padarė tai, ką privalėjo padaryti. O visi tie, kurie buvo kartu, neturėjo kito pasirinkimo.“

Signataras prisimena, kuomet su kitais bendražygiais susikibo rankomis ir skandavo Lietuvos vardą. „Apie nieką kitą galvoti negalėjai. Tai buvo ypatinga akimirka. Niekada nepasikartosianti. Didžiausias įspūdis buvo tas, kad žmonės iš savo komunalinių butų, sodybų, rinkosi peržengti tą baimės slenkstį su trispalvėmis vėliavomis, su šypsena, su šviesiais veidais ir burtis į mitingus. Akys blizgėjo. Širdys plakė. Atrodo, ir baimės nebuvo, nors šalia dar kariuomenė marširavo. Buvo pasitikėjimas. Pasitikėjimas tų, kurie žino, ko nori“, – pasakoja V. Kačinskas.

Didžiausias įspūdis buvo tas, kad žmonės iš savo komunalinių butų, sodybų, rinkosi peržengti tą baimės slenkstį su jau trispalvėmis vėliavomis, su šypsena, su šviesiais veidais ir burtis į mitingus.

„Valstybė yra piliečių vertybė. Tai žmonės, o ne ministerijos ir departamentai, – įsitikinęs signataras. – Kaip vertybę prie valstybės pridėčiau jos kalbą. Manyčiau, kad čia ir yra pamatas. Mes galime toli skrajoti, keliauti, būti pasaulio žmonėmis, bet šaknys ir pamatas niekur nedingsta, ir be jo mes toli nenukeliausime“.

Signataras Virgilijus Kačinskas: valstybė – ne valdžios departamentai, o žmonės ir piliečiai

V. Kačinskas džiaugiasi, kad per 30-mt metų Lietuva toli nuėjo ir susirado daug stiprių draugų. „Tame draugų rate mes galėjome pasiekti daugiau, nei kad būtume vieni“, – neabejoja nepriklausomybės akto signataras.

Jo teigimu, svarbiausi prioritetai turėtų būti švietimo sistema ir valstybės tarnyba, o ne politikai. „Politikai yra tie patys žmonės, kurie iki politikos jais ir buvo. O tie, kurie balsuoja už politikus ir tie, kurie renka politikus, tie kurie yra tikroji valstybė, kurie atsakomybę turi už tą valstybę, mano, kad valstybė yra jų vertybė, tiems linkėčiau žiūrėti ne tada, kai žmogus jau yra išrinktas, o tada, kai žmogus tik siūlomas“, – sako V. Kačinskas.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.