Lietuvoje

2019.12.17 14:27

Signataras Jarašiūnas: Kovo 11-ąją perėjome į tikro valstybinio gyvenimo lygį

Kovo 11-osios Akto signataras Egidijus Jarašiūnas Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą vadina perėjimu į tikro valstybinio gyvenimo lygį. Signataras buvo vienas iš Laikinojo pagrindinio įstatymo ir Lietuvos Konstitucijos kūrėjų.

„Tai buvo suvokimas, kad vyksta nepaprastai svarbūs dalykai Lietuvai. Tai buvo perėjimas į tikro valstybinio gyvenimo lygį ir suvokimas, jog yra padarytas didelis darbas. Nors suvokiau, kokia jėga stovėjo kitoje pusėje, ir turėjau jausti nerimą, aš į viską žiūrėjau gana optimistiškai. Matyt, kad buvau jaunesnis ir ne toks atsargus“, – pasakoja signataras.

Susitikimas su signataru E. Jarašiūnu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Egidijus Jarašiūnas: Lietuvos pasiekimas per 30 metų – daug jaunų laisvai mąstančių žmonių

Nors pasirašytas Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas buvo Kovo 11-osios kulminacija, ne ką mažiau svarbūs buvo ir parengiamieji darbai, sako E. Jarašiūnas.

„Diskusijos dėl deklaracijos, dėl Aukščiausiosios Tarybos deputatų įgaliojimų, kurie primintų, jog tauta įgaliojo išrinktus deputatus ir suteikė teisę atkurti nepriklausomybę. Aš asmeniškai dirbau prie Laikinojo pagrindinio įstatymo. Užduotis buvo turėti dokumentą, tinkantį pereinamajam laikotarpiui. Nepriklausomybę paskelbė, bet juk naujos struktūros automatiškai neatsiranda – turėjo įvykti ir tam tikras perėjimas“, – teigia signataras.

Tai buvo suvokimas, kad vyksta nepaprastai svarbūs dalykai Lietuvai.

Po 30 metų nepriklausomybės E. Jarašiūnas teigia matantis daugiau laisvai mąstančių jaunų žmonių.

„Tai yra didžiausias pasiekimas. Visi dvasiniai, materialiniai ir tarptautiniai pasiekimai yra menkai verti, jei tautoje nėra naujai į tikrovę žvelgiančių žmonių“, – aiškina signataras.

Dabar jis valdžiai primena nepamiršti Konstitucijos straipsnių, kad ji tarnauja žmonėms.