Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.10 15:39

Signataras Glaveckas: atakavome, turėdami aiškų karvedį – Vytautą Landsbergį

LRT tęsia pokalbių seriją su Nepriklausomybės Akto signatarais. Signataras Kęstutis Glaveckas sako, kad nepriklausomybės atkūrimas buvo ėjimas į ataką su karvedžiu Vytautu Landsbergiu. Tai, pasak jo, ir lėmė Lietuvos pergalę.

„Nepriklausomybės paskelbimas buvo ėjimas į ataką su baime net turint aiškų karvedį. V. Landsbergis iš tiesų atliko didelio karvedžio vaidmenį. Jeigu puolantysis turi vadą ir aiškų kelią, jis visada laimi.

Buvo ne tik abejonių, bet ir baimių, kad Lietuva bus nuskriausta, bet viltį turėjo kiekvienas. Prieš tai svajojo, kad tą dalyką galima padaryti, o atėjo laikas, kai svajonę teko įforminti, viešai pasakyti pasauliui, pasirašyti ir pačiam būti sąrašo garantu. Laikotarpis tarp 1990-ųjų ir 1991-ųjų buvo siekio laikotarpis, kuomet reikėjo padėti pagrindus nepriklausomai valstybei“, – sako K. Glaveckas.

Susitikimas su signataru K. Glavecku – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Kęstutis Glaveckas: atakavome su baime, tačiau turėdami aišku karvedį – Vytautą Landsbergį

Signataras prisimena, kad Aktas buvo tik deklaracija, o realiai nepriklausomybei reikėjo turėti savo pinigus, kariuomenę ir saugoti sienas.

„Šie trys dalykai formavo realią nepriklausomybę. Visiems buvo reikalingi pinigai norint pasakyti, kas yra mūsų, o kas ne. Džiugu, kad iš to išėjome, pasiekėme savo tikslą, nors dabartiniai tikslai ir artimiausios perspektyvos yra ne mažiau svarbios“, – pabrėžia K. Glaveckas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi