Lietuvoje

2019.11.18 18:27

Nepriklausomybės akto signataras Abišala: tikrai nėra dėl ko verkšlenti, išskyrus gal politinę kultūrą

startuoja naujas LRT pasakojimų ciklas
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.11.18 18:27

Pasitikdamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, LRT pristato pasakojimų ciklą apie Aukščiausiosios Tarybos narius, 1990-aisiais kovo 11-ąją pasirašiusius dokumentą, grąžinusį valstybei nepriklausomybę. Signatarai pasakoja apie emocijas prieš trisdešimt metų: euforiją ir nerimą. Taip pat kas juos džiugina, o kas kelia nerimą Lietuvos nueitame kelyje. Pirmasis pasakojimas apie signatarą, buvusį premjerą, dabar verslo konsultantą Aleksandą Abišalą.

„Labai didžiuojuosi turėjęs galimybę pakelti ranką“, – prisimena Nepriklausomybės akto signataras A. Abišala.

Gimęs politinių kalinių šeimoje, signataras prisimena, kad tėvai niekada nepamiršo nepriklausomos Lietuvos, nebuvo nustoję tikėti, kad ji liks nepriklausoma. A. Abišala neslepia – 1990 m. kovo 11-ąją balsuodami žmonės labai įvairiai įsivaizdavo, kas jų laukia.

Nepriklausoma valstybė, rinkos ekonomika, nevaržoma lietuvybės plėtra – visa tai buvo suprantama, tačiau turinys – visai kas kita. Tikrai mažai kas tikėjo, mano jis, kad po 14 metų nuo nepriklausomybės Lietuva bus Europos Sąjungos, NATO narė.

„Per 30 metų iš tiesų yra pasiekta daug, verkšlenti tikrai nėra dėl ko. Na, gal dėl politinės kultūros“, – sako A. Abišala.

„Mano palinkėjimas politikams ir būtų toks: nemanykite, kad nuo jūsų viskas priklauso. Nesistenkite daryti taip, kad nuo jūsų priklausytų viskas. Skatinkite visuomenės savarankiškumą, tai reiškia – mažiau suvaržymų, daugiau pasitikėjimo, kurio Lietuvoje stipriai trūksta. Pirmiausia, pasitikėjimo savimi kiekvienam iš mūsų. Kai nepasitiki savimi, sunku pasitikėti artimu, juolab pasitikėti valdžia. Manau, visų valdžios grandžių labai svarbus darbas būtų skatinti pasitikėjimą“, – linki Nepriklausomybės akto signataras.

Pirmasis susitikimas – su signataru A. Abišala – lapkričio 18 dieną, pirmadienį, laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai: buvęs premjeras, dabar verslo konsultantas Aleksandras Abišala
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI