Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.08 14:24

Kovo 11-osios signataras Genzelis: Gorbačiovas tuomet situacijos nevaldė

Kovo 11-osios Akto signataras Bronislovas Genzelis sako buvęs tikras, kad Michailas Gorbačiovas tuomet situacijos nevaldė, o didžiausia grėsmė kilo iš jo aplinkos. Buvęs tarp pirmųjų intelektualų, kalbėjusių apie laisvę, B. Genzelis prisimena, kad nesantarvė prasidėjo jau atkūrus nepriklausomybę. Dabar jis žmonėms linki būti atsakingiems.

„Mes puikiai suvokėme, kad imperija grius, bet ji gali griūti skausmingai, todėl lai griūna be mūsų. Man teko labai artimai bendrauti su M. Gorbačiovu. Aš buvau tikras, kad jis toli gražu nieko nevaldo, kad iš jo nieko blogo nebuvo galima laukti, bet yra visa eilė kitų, kuriems nepriklausomybė ir imperijos skaldymas buvo blogis“, – pasakoja signataras.

Susitikimas su B. Genzeliu– laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Bronislovas Genzelis linki atsakingumo: jei nesugebame tvarkytis patys – niekas kitas dėl to nekaltas

B. Genzelis džiaugiasi, kad Lietuva yra nepriklausoma, tačiau, jei šalis nesugeba pati tvarkytis, niekas kitas dėl to nekaltas, sako signataras.

Mes puikiai suvokėme, kad imperija grius.

„Nekaltinkime Briuselio ar panašiai. Tai, kad mes daromės Europos provincija, man yra labai nepriimtina. Aš neįsivaizduoju Lietuvos be Europos Sąjungos. Linkėčiau, kad lietuviai jaustų didesnę atsakomybę už savo kraštą“, – akcentuoja jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi