Naujienų srautas

Lietuvoje

2019.11.07 18:07

Nausėda apie Venckienės bylą: kišdamiesi galime pakenkti bylos nagrinėjimui

Paklaustas apie Seimo svarstomas Konstitucijos pataisas, kurios atvertų kelią į parlamentą Rolandui Paksui ir Neringai Venckienei, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, jog šį klausimą turi išspręsti teismai.

„Suprantu, kad yra žmogaus teisės, kad žmogus, iki gyvos galvos negali prarasti teisės pasiūlyti savo kandidatūrą ir būti renkamas, bet aš tikiu Lietuvos visuomenės branda, kuri įvertinusi visas aplinkybes, padarys visus savo sprendimus tiek vieno, tiek kito atžvilgiu“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Jo nuomone, šiandien daug žmonių galimai graužiasi dėl savo poelgių tuo metu, kai vyko vadinamoji Garliavos istorija.

„Aš niekaip asmeniškai nedalyvavau šioje istorijoje, nepalaikiau nei vienos, nei kitos pusės. O dabar savo atsakymą turi pasakyti teisininkai. Kuo daugiau mes kišimės ir ypač, neduok Dieve, dar ir politikai mėgins savo trigrašį įkišti, tuo labiau mes pakenksime teisiniam šios bylos nagrinėjimo keliui ir, galimas dalykas, net diskredituosime teisinę sistemą.

Todėl aš laikysiuosi objektyviai nuošalyje, kadangi tai teisinis klausimas, kurį turi išspręsti mūsų teismai ir atsakyti į klausimus: buvo nusikaltimai ar nebuvo. Jeigu jie buvo, turi būti ir atitinkami sprendimai“, – sakė Lietuvos vadovas.

Jis pakvietė visus „elgtis ramiai“ ir nemėginti „siūbuoti laivelio“, nes šiuo metu vyksta ir kiti svarbūs dalykai, biudžeto svarstymas.

LRT.lt primena, kad N. Venckienė Čikagos kalėjime buvo laikoma nuo 2018 metų pradžios. Buvusi teisėja ir Seimo narė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinį imunitetą. Trečiadienį N. Venckienė buvo sugrąžinta į Lietuvą. Pati N. Venckienė teigia, kad teisėsaugos kaltinimai jai yra politiškai motyvuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas