Lietuvoje

2019.11.07 13:02

Prie teismo Kaune – sujudimas: renkasi Venckienės šalininkai, gausėja pareigūnų gretos

Likus valandai iki buvusios Seimo narės Neringos Venckienės atvesdinimo į Kauno apylinkės teismą, šalia pastato jaučiamas sujudimas.

Čia ne tik lūkuriuoja žurnalistai, tačiau pradėjo rinktis ir N. Venckienės šalininkai.

Keletas žmonių atvyko prie teismo rūmų su plakatais, kuriuose matyti tokie užrašai, kaip „Laisvę Neringai, Laisvę Lietuvai!“

Tarp palaikančiųjų matyti veidų, kurie buvusią teisėją palaikė ir Garliavos įvykių karščiausiais momentais.

Pareigūnams teko kai kuriuos susirinkusiuosius šiek tiek nuraminti ir priminti elgesio taisykles viešojoje erdvėje.

Tiesa, viešajai tvarkai užtikrinti prie teismo budi ir nemažas būrys policijos pareigūnų. Bent prie teismo rūmų jų yra apie dešimt, dar nemažas būrys budi ir vidiniame teismo kieme.

Generalinis prokuroras prašė susilaikyti nuo piketų

Savo ruožtu ketvirtadienio rytą generalinis prokuroras Evaldas Pašilis paragino šią bylą sekančius žmones laikytis rimties ir nekelti piketų.

„Manau, kad neturėtų piketuoti nei teismuose, nei prie prokuratūros, nes tą, ką turi žinoti visuomenė, manau, kad prokuratūra ir teismas tai užtikrins ir tikrai nebus kažkokie vilkinimo atvejai ar panašiai“, – sakė generalinis prokuroras.

LRT.lt primena, kad N. Venckienė į Lietuvą buvo pargabenta trečiadienio vakarą.

Prokurorai prašo suimti

Prokuratūra ketvirtadienį paprašė Kauno apylinkės teismo pratęsti į Lietuvą iš Jungtinių Valstijų atgabentos buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės suėmimą, pranešė teismas.

„Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose gautas prokuroro pareiškimas įtariamosios Neringos Venckienės atžvilgiu, kuriuo prašoma palikti galioti nutartį skirti suėmimą ir nustatyti naują suėmimo terminą“, – teigiama pranešime.

Prokurorai pareiškė įtarimus buvusiai teisėjai ir parlamentarei Neringai Venckienei dėl teismo sprendimo nevykdymo ir kitų trijų nusikaltimų, ji įtarimų nepripažįsta, ketvirtadienį sakė advokatė Sonata Žukauskienė.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad griežčiausia bausmė už šiuos nusikaltimus yra treji metai laisvės atėmimo.