Lietuvoje

2019.11.07 13:17

Teismas sprendimą dėl Venckienės žada pateikti penktadienį

atnaujinta 14.53
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.11.07 13:17

Po daugiau nei šešerių metų buvusi Seimo narė Neringa Venckienė sugrąžinta į Lietuvą, o ketvirtadienį po pietų atvesdinta į Kauno apylinkės teismą. Tiesa, sprendimą teismas žada pateikti penktadienį.

Apie 14.50 val. baigėsi teismo posėdis, kuriame buvo sprendžiama dėl kardomosios priemonės termino nustatymo įtariamajai N. Venckienei, kuri vakar buvo grąžinta į Lietuvą, rašoma Kauno apylinkės teismo puslapyje.

Kauno apylinkės teismas, išklausęs proceso šalis, savo sprendimą skelbs penktadienį 11.00 val.

Atvesta į teismą N. Venckienė iš pažiūros buvo gana geros nuotaikos ir paklausta, kaip jaučiasi, atsakė trumpai – „gerai“. Išlipusi iš konvojaus automobilio ji pamojo žiniasklaidai, veide neslėpė šypsenos.

Vis dėlto apie 15 val. išvežta iš teismo garsioji bėglė N. Venckienė nebuvo tokia kalbi ir nieko nekomentavo.

Neringa Venckienė atvesdinta į Kauno apylinkės teismą, jos veide – šypsena

Venckienės gynėja: stebina jos stiprumas, su kaltinimais nesutinka, tačiau parodymus duos

Prieš posėdį N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė sakė, kad prokurorai pareiškė įtarimus buvusiai teisėjai ir parlamentarei N. Venckienei dėl teismo sprendimo nevykdymo ir kitų trijų nusikaltimų. Tiesa, buvusi Seimo narė su kaltinimais nesutinka, tačiau parodymus duoti sutinka.

„Jai pareikšti įtarimai dėl keturių straipsnių. (...) Ji visiškai nepripažįsta įtarimų“, – BNS sakė N. Venckienės gynėja.

S. Žukauskienė teigė, kad prašys skirti ginamajai rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

„To visiškai užtektų“, – tvirtino gynėja.

Ji taip pat sakė, kad turint omenyje esamą situaciją N. Venckienė jaučiasi pakankamai gerai.

„Jos stiprybė mane stebina, nors, aišku, ji yra pavargusi“, – kalbėjo S. Žukauskienė.

Pasak jos, N. Venckienė sutiko duoti parodymus.

Ketvirtadienio rytą bylą kontroliuojantis prokuroras Darius Jakutis teigė kol kas negalintis pasakyti, ar bus prašoma ją suimti.

„Bus sprendžiama eiliškumo tvarka: pirmiausia mes turime išsiaiškinti įtariamojo poziciją tyrimo atžvilgiu ir visus kitus dalykus, todėl neužbėkime įvykiams už akių“, – kalbėjo prokuroras.

„Kardomosios priemonės parinkimas priklauso nuo daugelio aplinkybių, tarp jų ir nuo pozicijos įtariamojo byloje, jos mes šiuo metu nežinome“, – pridūrė jis.

Pasak prokuroro, dėl kardomosios priemonės turėtų būti kreiptasi pagal ikiteisminio tyrimo vietą, tai yra į Kauno apylinkės teismą, tačiau nėra aišku, ar šis teismas galėtų spręsti dėl kardomosios priemonės.