Lietuvoje

2019.11.06 14:44

Skvernelis kritiką dėl savo darbo vadina ligos diskriminavimu: dugnas yra pramuštas

Skvernelis: ar po kadencijos liksiu politikoje – didelis klaustukas; atnaujinta 17.58
Reda Stangytė, Eglė Zubriūtė, LRT.lt, Paulina Levickytė, ELTA2019.11.06 14:44

Premjeras Saulius Skvernelis po Vyriausybės posėdžio paklaustas, ar planuoja dalyvauti 2020 metų Seimo rinkimuose, atsakė, kad kol kas dėl to nėra apsisprendęs. Jis taip pat teigia dėl savo ligos – limfomos – pastarosiomis dienomis jaučiantis diskriminavimą.

„Aš manau, kad tai mūsų visuomenės problema, mūsų visuomenė stipriai serga visais klausimais. Kai mes matome tokią tragediją, mes bandome pavaizduoti, kad mums labai rūpi, susirūpiname, bandome kovoti.

Bet tuo pačiu darome kitus žingsnius – tyčiojamės iš kitų žmonių, sergančių žmonių, abejojame jų gebėjimais eiti pareigas, dirbti. Tai rodo mūsų viduramžių mąstymą ir kai kurių problemų stigmatizavimą“, – į kritiką dėl savo darbo pastarosiomis dienomis atsakė jis.

Anot ministro pirmininko, jis šiuo metu jaučiasi gerai, tačiau pastarosiomis dienomis iš aplinkos žmonių jaučia diskriminavimą.

„Dugnas šioje šalyje moralės prasme yra pramuštas. Remiantis kai kurių apžvalgininkų nuomone, taip pat vadinamaisiais jūsų kolegomis (žurnalistais – LRT.lt) ir politikais, kas apgailėtina labiausiai, matome puikiausią žmogaus diskriminavimo pavyzdį, susirgus onkologine liga. Jeigu aš būčiau pirmadienį–antradienį susirgęs sloga ar gripu, ar, kaip kai kurie kiti politikai, gydęsis nuo alkoholizmo su lašeline porą dienų, tai būtų buvę viskas gerai.

Bet jeigu man reikėjo atlikti tyrimus, kurių negalima atlikti Vyriausybės Rūmuose, ir pasiėmiau man priklausantį nedarbingumą, 7 dieną per dviejų su puse mėnesių gydymosi laikotarpį, keliama problema ir sakoma, kad premjerą reikia atleisti, nes jis negali vykdyti savo pareigų. (...) Rodome pavyzdį kiekvienam darbdaviui, kad žmogų, kuris turi onkologinę ligą, reikia atleisti iš darbo“, – dėstė S. Skvernelis.

Pasak premjero, šią savaitę jis tikisi pabaigti paskutinę chemoterapijos procedūrą.

„O tada žiūrėsiu, kaip norėsiu: jei labai norėsis, pasiimsiu mėnesį, du mėnesius ar savaitę poilsio, nedarbingumą reabilitacijai. Aš turiu teisę sirgti, kaip kiekvienas Lietuvos Respublikos gyventojas, ja naudosiuosi ir ateityje“, – atsakymą baigė jis.

LRT.lt primena, kad antradienį LRT TELEVIZIJAI Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, apžvalgininkas Virgis Valentinavičius sakė, jog akivaizdu, kad premjeras šiuo metu negali visavertiškai vykdyti savo pareigų.

„Kyla klausimas, ar premjeras gali pilnavertiškai vykdyti savo pareigas. Pirmadienis ir antradienis parodė, kad tai jam rimtai trukdo. Atšaukimas susitikimo su Norvegijos premjere yra rimtas įvykis. Ne pirmą kartą nukenčia jo darbo kokybė. Noriu priminti, kad biudžetas Seime buvo pristatomas pirmą kartą be premjero. Buvo tik finansų ministras.

Vėliau teko girdėti iš žurnalistų, kad būna dienų, kai premjero komanda prašo žurnalistų „pridengti“ ir neskelbti, kad premjero darbe nėra. Kyla klausimas, ar nebūtų protingiau arba laikinai atsistatydinti, arba visiškai atsistatydinti ir užleisti vietą kažkam“, – teigė jis.

Paklaustas, ar planuoja dalyvauti 2020 metų Seimo rinkimuose, S. Skvernelis atsakė, kad kol kas dėl to nėra apsisprendęs.

„Ar aš būsiu politikas, ar ne, apskritai yra didelis klaustukas“, – dėstė premjeras.

„Kai apsispręsiu, ar būsiu politiku, tada ir spręsiu, su kuo eiti“, – po Vyriausybės posėdžio apie politinę ateitį komentavo S. Skvernelis.

MRU: Valentinavičiaus išsakyta nuomonė dėl premjero tikrai nėra oficiali universiteto pozicija

Mykolo Romerio universiteto Komunikacijos skyriaus vedėjas Vaidotas Norkus sklaido premjero Sauliaus Skvernelio abejones ir teigia, kad universiteto docento Virgio Valentinavičiaus išsakyta nuomonė tikrai nėra oficiali universiteto pozicija.

„Universitetas kaip institucija gali išdėstyti savo oficialią nuomonę dėl mokslo, studijų, tyrimų, švietimo politikos, tačiau jame dirbančių dėstytojų pasisakymai viešoje erdvėje negali būti traktuojami kaip oficiali institucijos pozicija. Be to, kritiškų nuomonių gali būti pačių įvairių, o universitetas neužsiima dėstytojų asmeninių įžvalgų ir nuomonių cenzūravimu. Premjerui linkime tik paties geriausio, nepriklausomai nuo to, kokią kritiką jo atžvilgiu išsakė MRU politologai“, – sako V. Norkus.

Mykolo Romerio universiteto docentui Virgiui Valentinavičiui viešai išsakius savo nuomonę, ar dėl ligos premjerui S. Skverneliui nebūtų protingiau laikinai arba visiškai atsistatydinti iš einamų pareigų, per trečiadienį vykusią spaudos konferenciją premjeras Saulius Skvernelis svarstė, ar tai yra oficiali universiteto pozicija.

LRT.lt primena, kad, šaltinių teigimu, S. Skvernelis dėl dalyvavimo artėjančiuose Seimo rinkimuose gali būti susitaręs su Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Į jos sąrašus premjeras turėtų būti įtrauktas antruoju numeriu. LSDP atstovas spaudai Justinas Argustas tikina, kad tokių susitarimų nebuvo.

S. Skvernelis rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad serga limfoma, todėl kai kuriomis dienomis per gydymo procedūras teigė negalėsiantis būti darbe.

Prezidentas Gitanas Nausėda Vyriausybės vadovui dekretais leido pagal poreikį nebūti darbe iki lapkričio 8 dienos.

Premjeras Saulius Skvernelis atviras: Lietuvoje onkologiniai ligoniai vis dar diskriminuojami ir aš esu to pavyzdys
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt