Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.05 12:15

Skvernelis padėkojo už rūpestį dėl jo sveikatos, bet atkirto „kolegoms“: gedulingų pietų nebus

LRT.lt 2019.11.05 12:15

Premjeras Saulius Skvernelis savo feisbuko paskyroje paskelbė padėką už rūpestį dėl jo sveikatos būklės, tačiau primena, kad „gedulingų pietų kol kas nebus“ ir jau trečiadienį jis grįš į darbą.

„Daugumai iš mūsų temperatūros pakilimas reiškia „ai, matyt truputį peršalau, išgersiu tabletę ar arbatėlės ir savaime praeis“. Bet žmonėms su nuslopinta imunine sistema (o chemoterapija, deja, tai daro) yra kitaip: būtina nedelsiant vykti į ligoninę, nes tai gali būti infekcija. Taip ar ne – nustatyti gali tik išsamūs tyrimai, kurie net ir premjerams atliekami ne darbo kabinete, o tik ligoninėje“, – rašo jis.

Premjero teigimu, būtent todėl jam teko porą dienų pabūti „izoliuotame režime“, taip pat kad jam buvo atlikti reikalingi tyrimai, kurie parodė, jog viskas gerai.

„Infekcijos nėra, o temperatūros pakilimas buvo tiesiog organizmo reakcija į po chemoterapijos naudojamus vaistus. Tad dar kartą ačiū nuoširdžiai susirūpinusiems.

Ir atskiras žodis „kolegoms“ politikams, kurie kalbėdami apie mano būklę krizena, kad „nepakeičiamų yra pilnos kapinės“ arba Seime nešioja paskalas, esą kokia sunki premjero būklė, gydymas nepadeda ir pan. Tokius turiu nuvilti: gedulingų pietų nebus. Teks pasistiprinti kokia nors kitokia proga, kitokiame renginyje“, – teigia jis.

S. Skvernelis apgailestauja, kad „ne visiems duota suvokti, kas yra etika, padorumas, galiausiai elementarus, paprastas žmogiškumas“.

„Visi turime teisę į laikiną nedarbingumą, kad ir kokia liga besirgtume. Visiems geros valios žmonėms noriu dar kartą priminti: rūpinkitės savimi ir artimaisiais. Mylėkite juos. Skirkite laiko sau bei savo sveikatai, nekreipkite dėmesio į antraeilius ir nereikšmingus dalykus. Negadinkite nuotaikos ir nervų dėl smulkmenų, nors kartais jos pateikiamos ir atrodo labai reikšmingos.

Iki greito pasimatymo! „Pagrindinę“ žinią, kad kiek, būčiau pamiršęs – rytoj grįžtu į darbą“, – įrašą baigia jis.

LRT.lt primena, kad antradienį ryte buvo pranešta, kad S. Skvernelis antrą dieną iš eilės nepasirodys darbe. Kaip skelbia Vyriausybė, premjerui suteiktas laikinas nedarbingumas. Kiek anksčiau antradienį ryte premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pranešė, kad į darbą S. Skvernelis planuoja grįžti trečiadienį.

Premjerui pasijutus prastai, pirmadienį jis taip pat nedirbo ir atšaukė planuotą susitikimą su Vilniuje viešėjusia Norvegijos premjere Erna Solberg.

Kiek vėliau buvo pranešta, kad premjerui suteiktas laikinas nedarbingumas. S. Skvernelio patarėjas pirmadienį LRT RADIJUI sakė, kad premjeras jau antradienį gali pasirodyti darbe.

S. Skvernelis rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad serga limfoma, todėl kai kuriomis dienomis per gydymo procedūras teigė negalėsiantis būti darbe.

Prezidentas Gitanas Nausėda Vyriausybės vadovui dekretais leido pagal poreikį nebūti darbe iki lapkričio 8 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi