Lietuvoje

2019.11.05 18:17

Valentinavičius abejoja dėl Skvernelio pajėgumo dirbti: kyla klausimas, ar nebūtų protingiau atsistatydinti

Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis antrą dieną iš eilės nepasirodo darbe. Kaip skelbia Vyriausybė, premjerui suteiktas laikinas nedarbingumas, tačiau jau trečiadienį jis planuoja grįžti į darbą. Toks nepasirodymas darbe, anot politologo, kelia klausimą, ar premjeras gali visavertiškai vykdyti savo pareigas.  

„Kyla klausimas, ar premjeras gali pilnavertiškai vykdyti savo pareigas. Šiandien ir vakar dienos parodė, kad tai jam rimtai trukdo. Atšaukimas susitikimo su Norvegijos premjere yra rimtas įvykis. Ne pirmą kartą nukenčia jo darbo kokybė. Noriu priminti, kad biudžetas Seime buvo pristatomas pirmą kartą be premjero. Buvo tik finansų ministras.

Vėliau teko girdėti iš žurnalistų, kad būna dienų, kai premjero komanda prašo žurnalistų „pridengti“ ir neskelbti, kad premjero darbe nėra. Kyla klausimas, ar nebūtų protingiau arba laikinai atsistatydinti, arba visiškai atsistatydinti ir užleisti vietą kažkam“, – sako Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Jo teigimu, visos trys valdžios šakos – Seimas, Vyriausybė ir prezidentūra – pakibusios ir nusilpusios.

„Premjeras serga, prezidentas yra pradedantis, nepasižymintis ryžtu vidaus politikoje, o Seimo pirmininkas apskritai pakabintas per Ramūno Karbauskio malonę“, – sako jis.

V. Valentinavičius sako pasigendantis prezidentūros iniciatyvos ir griežtesnio tono tokiose situacijose. Anot jo, toks vaizdas, kad prezidentas linkęs sėdėti krūmuose, kai „biudžetas dega žydra liepsna“.

Visą pokalbį žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ nuo 34.18 min.:

Laba diena, Lietuva. Ugnies karą Alytuje kovojusiems aukojo gyventojai – ugniagesiams bus skiriamos piniginės premijos

LRT.lt primena, kad premjeras savo feisbuko paskyroje antradienį paskelbė padėką už rūpestį dėl jo sveikatos būklės, tačiau primena, kad „gedulingų pietų kol kas nebus“ ir jau trečiadienį jis grįš į darbą.

Premjerui pasijutus prastai, pirmadienį jis taip pat nedirbo ir atšaukė planuotą susitikimą su Vilniuje viešėjusia Norvegijos premjere Erna Solberg.

Kiek vėliau buvo pranešta, kad premjerui suteiktas laikinas nedarbingumas. S. Skvernelio patarėjas pirmadienį LRT RADIJUI sakė, kad premjeras jau antradienį gali pasirodyti darbe.

S. Skvernelis rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad serga limfoma, todėl kai kuriomis dienomis per gydymo procedūras teigė negalėsiantis būti darbe.

Prezidentas Gitanas Nausėda Vyriausybės vadovui dekretais leido pagal poreikį nebūti darbe iki lapkričio 8 dienos.