Lietuvoje

2019.10.27 10:12

Po skaudžios žinios apie jauną mediką prabilo kolegė: emociškai išprievartautas ir praradęs viltį, kad „bus geriau“

LRT.lt2019.10.27 10:12

Po neseniai pasirodžiusios liūdnos žinios apie iš gyvenimo pasitraukusį jauną perspektyvų gydytoją, dirbusį Lazdynų ligoninėje, pasigirsta vis daugiau medikų pasisakymų – apie toli gražu ne visada orią gydytojų padėtį Lietuvoje, taip pat apie tai, kad žmonės vis dar vengia kreiptis dėl pagalbos esant sudėtingai emocinei būsenai.

Savo nuomone pasirodžius skaudžiai žiniai pasidalijo ir gydytoja psichiatrė Ieva Viltrakytė.

Savo įraše „Facebook“ paskyroje medikė, buvusi minėto gydytojo kursiokė, įvardijo tai, kas yra mediko darbo kasdienybė, sudėtingi momentai, spaudimas, kurių paprasta akis galbūt ir nepastebi.

„Niekada nesitikėjau, kad būti gydytoju gali būti skausminga ar net nelabai garbinga. kad tu šiame šimtmetyje gali patirti smurtą iš pacientų ar vadovų, kad supermama arba teta iš mažo miestelio, neturinčios nieko bendro su medicina, iš tavęs gali ko nors pakeltu tonu rei-ka-lau-ti.

pamenu, kaip gydytojui „nepriklausydavo” švari patalynė naktinio budėjimo metu belaukiant iškvietimų. ir iš namų nešdavomės miegmaišius. pamenu, kad jausdavau baimę išeiti į tualetą ar įsipilti vandens pacientams matant. nes gaištamas jų brangus laikas. o ir šiaip, juk susitikimui skirtas vienženklis minučių skaičius“, – rašo gydytoja psichiatrė.

Ji teigia, kad dėl darbo sąlygų pati negali pernelyg skųstis, „nes pati sau per didelį atkaklumą ir ryžtą per pastaruosius keletą metų susikūrė kiek saugesnę, oresnę, malonesnę aplinką“. Tačiau moteris pažymi, kad jos kolega, ko gero, tiesiog prarado viltį.

„Mano darbovietės yra nuostabios, mano vadovai yra puikūs. taip, laikas nuo laiko aš turiu priminti apie atlygį, ir taip, kartais aš turiu išspausti griežtą “ne”.

bet mano kursiokas nusižudė. po budėjimo. emociškai galutinai išprievartautas ir praradęs viltį, jog ateityje “bus geriau”. kad ateis ta diena, kai jo smegenų vingiai, jo sprendimai ir jo mąstymas bus labai labai reikalingi“, – rašo I. Viltrakytė, pridurianti, kad „savižudybė neturi vienos priežasties, tai aplinkybių bei paties asmens psichinės būsenos samplaikos rezultatas“.

Žemiau – visas įrašas:

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00