Naujienų srautas

Lietuvoje2019.08.06 08:00

Vilniuje nukabinta atminimo lenta sovietų užverbuotai poetei Valerijai Valsiūnienei

LRT.lt 2019.08.06 08:00

Antradienį sostinės Žvėryno rajone, Vytauto gatvėje 3, nukabinama atminimo lenta poetei Valerijai Valsiūnienei. Atminimo lenta nuimta Vilniaus savivaldybės sprendimu.

Kaip pirmadienį pranešė Vilniaus savivaldybė, sprendimas priimtas remiantis turima informacija bei istoriniais šaltiniais, kurie įrodo, kad V. Valsiūnienė buvo užverbuota Valstybės saugumo ministerijos.

Vilniuje nukabinama atminimo lenta sovietų saugumui dirbusiai poetei Valerijai Valsiūnienei

Teigiama, kad būtent dėl šios veiklos bei poetės bendradarbiavimo su okupacine valdžia buvo išduoti rezistentai. V. Valsiūnienės agentūrinis pranešimas tiesiogiai sietinas su O. Lukauskaitės-Poškienės suėmimu 1946 m. kovą, o iš viso buvo suimta apie 40 su antisovietinio pasipriešinimo organizacija sietų žmonių.

„Valerija Valsiūnienė padarė tai, dėl ko jokios pagarbos lentos Vilniuje jai likti negali – bendradarbiaudama su sovietais savo noru ir valia slaptosioms tarnyboms išdavė Lietuvos piliečius ir taip sugriovė jų likimus. Ar naciai, ar sovietai – kenkimas žmonėms bendradarbiaujant su šiais režimais negali būti pateisinamas jokiomis sunkiomis aplinkybėmis“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Sprendimą nukabinti atminimo lentą priėmė Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija, sudaryta iš istorikų, politikų, miesto plėtros specialistų, dailininkų ir architektų sąjungų atstovų bei kt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi