Lietuvoje

2019.06.11 06:39

Lietuvą užgulę karščiai atvėrė kitą problemą: miestuose sparčiai kyla užterštumas

Irma Janauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.11 06:39

Lietuvą vėl alina karštis. Rytoj ir poryt prognozuojama iki 35 laipsnių ir tai, specialistai tuo neabejoja, padidins oro taršą. Šiuo metu, pagal Aplinkos apsaugos agentūros duomenis, iš didmiesčių labiausiai užterštas yra Vilnius, Kaunas ir Šiauliai.

Vilniaus gatvės, anot savivaldybės įmonės „Grinda“, pavasarį plautos naktimis ir paryčiais, bet dabar jau reisai vienas po kito ir dieną.

„Grindos“ teigimu, plauti gatvių išvažiuojama, kai keturias dienas nelyja ir prognozė rodo, kad dar tris nelis. 

„Prioritetas ten, kur vyksta intensyviausias pėsčiųjų ir visuomeninio transporto eismas. Šitos gatvės pačios svarbiausios, taip pat senamiesčio gatvės, kuriomis driekiasi populiarūs turistų maršrutai“, – teigia „Grindos“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovas Egidijus Steponavičius.

Turistai bažnyčias, kitus mielai lankomus objektus šiomis dienomis turbūt norės ne tik apeiti, bet į juos ir užeiti. Pasislėpti nuo saulės – mat vėl ateina karščiai. Rytoj ir poryt Lietuvoje prognozuojama iki 35 laipsnių.

„Dar kepsim, tikrai. Trečiadienį ir ketvirtadienį. O penktadienį jau šiek tiek sąlyginai atvėsim, kaip sakau, vakariniai rajonai tokį truputį atokvėpį gaus. Bet va rytiniai šalies rajonai, sostinės gyventojai tai, deja, irgi šilsim dar virš 30 tikėtina sulaukti“, – sako sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Karštis ir silpnas vėjas neišsklaido dulkių. Anot specialistų, tada iškart didėja oro tarša. Praėjusios savaitės pabaigoje normos viršytos Kaune, labiausia kaltas dėl to esą magistralės remontas. Nors įmonėms privaloma drėkinti teritoriją, kurioje dirba.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, nešvariausias oras visoje šalyje šiemet fiksuotas balandį, kai buvo itin sausa ir dar nebuvo žalumos. Medžiai ir net žolė sustabdo teršalų plitimą. 

Aplinkosaugos specialistų teigimu, dabar padėtį staigiai pagerintų geras lietus. Sinoptikai sako, lietus su perkūnija galimas ketvirtadienį ir penktadienį. Sako, daug kur, bet nepažada, kad visur.

Žinios. Honkonge tęsiasi masiniai protestai dėl kontroversiškai vertinamo ekstradicijos įstatymo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.