Kultūra

2015.09.08 13:45

Paroda kviečia pažvelgti į Prahą per slaptosios policijos objektyvą

LRT.lt2015.09.08 13:45

Lapkričio 5 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyks parodos „Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“ atidarymas.

Lapkričio 5 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyks parodos „Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“ atidarymas.

Parodoje „Žvilgsnis į Prahą per slaptosios policijos objektyvą“ pristatomos unikalios nuotraukos, kuriose užfiksuoti Čekoslovakijos valstybės saugumo tarnybų sekami komunistinio režimo priešai.

Jų sekimui politinė policija panaudodavo dešimtis žmonių, kurie fiksuodavo net pačias banaliausias privataus gyvenimo situacijas: su kuo jie buvo susitikę, apie ką kalbėjosi, ką valgė, pirko, skaitė, su kuo miegojo. 

Todėl šios nuotraukos labai tiksliai atspindi XX a. 8-ojo ir 9-ojo dešimtmečių realijas ir įneša svarų indėlį į Čekijos dokumentinės fotografijos istoriją.

Paroda jau buvo eksponuota Belgijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Rusijoje, JAV, Australijoje ir kitose pasaulio šalyse. Simboliška, kad Vilniuje paroda atidaroma Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse, kurio praeityje neišdildomą ir kraupų pėdsaką paliko sovietinės saugumo tarnybos.

Parodą pristatys Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Bohumil Mazánek, Genocido aukų muziejaus vadovas Eugenijus Peikštenis ir istorikė dr. Kristina Burinskaitė.

Parodą galima aplankyti iki gruodžio 31 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.