Kultūra

2018.12.13 11:57

Rašytoja I. Ežerinytė: tarp jaunimo galima pastebėti daug neįsisąmoninto liūdesio

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.12.13 11:57

Liūdesys šiame greitame pasaulyje – lėta emocija, padedanti įsižiūrėti į save. Tačiau skaudi tema yra tarp paauglių matomas neįsisąmonintas liūdesys. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje sako rašytoja Ilona Ežerinytė, kurios knyga paaugliams „Verksnių klubas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.  

Liūdesys yra graži ir įdomi emocija, tai ir puikus būdas įsižiūrėti į save, LRT TELEVIZIJAI sako rašytoja Ilona Ežerinytė, paklausta, kas paskatino imtis knygos sunkesnių išgyvenimų turinčius paauglius. „Be to, šiame greitame pasaulyje liūdesys yra lėta emocija. Man gražus netgi pats žodis „liūdesys“. Jaunimas yra skirtingas, paaugliai nėra vienodi, tarp kai kurių mačiau daug neįsisąmoninto liūdesio, tai skaudžioji tema“, – teigia kūrėja.

Rašytoja prisipažįsta neseniai bendravusi su psichologu, kuris pasakojo paauglius, kuriuos į susitikimus atveda tėvai: „Psichologas man pasakė, kad dažnai kažkokios problemos slypi ne paaugliuose, o pačiuose tėvuose. Pastarieji, tvarkydamiesi savo asmeninius gyvenimus, kartais gerokai aptalžo savo atžalos pasaulį.“

I. Ežerinytės teigimu, kai paaugliams sunku, jiems itin reikalinga pasikalbėti su kuo nors kitu. „Tas mano knygoje aprašytas verksnių klubas – viena išeičių pasakyti, kad paaugliui liūdna“, – sako knygos autorė.

Pasak I. Ežerinytės, knyga dažnai yra geriausias vienišo žmogaus draugas, tačiau nepritaria minčiai, kad skaitantis paauglys būtinai turi susitapatinti su kuriuo nors knygos herojumi: „Nemanau, kad tai būtina. Kartais užtenka vos vienos minties, rastos knygoje, kuri surezonuotų su skaitytojo pasauliu. To užtenka, kad knyga taptų sava, kad palaikytų.“

Plačiau – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt