Kultūra

2018.09.28 23:49

Just. Marcinkevičiaus „Mindaugas“: su Kryžių kalnu ir Sausio 13-osios motyvais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.28 23:49

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre – premjera. Justino Marcinkevičiaus dramą „Mindaugas“ pristato režisierius iš Vokietijos Nikolas Dranstatas su jauna ambicinga komanda. Praėjus pusei amžiaus po to, kai Just. Marcinkevičius sukūrė poemą „Mindaugas“, jauni teatro kūrėjai ją perskaitę pateikia neįprastai. Režisierius prisipažino iki tol, kol nebuvo pakviestas į Šiaulius, apie Lietuvą ir jos kultūrą žinojęs labai mažai. Spektakliui jis rengėsi beveik metus, o pirmiausiai perskaitė poemos vertimą.

„Perskaitęs poemą susidariau įspūdį, kad šis kūrinys – apie valdovą narcizą, bandantį  kažką sukurti. Žvelgdamas iš šio laikotarpio bandau pastebėti, kas iš to liko ir ką jam pavyko pakeisti.

Ėmiausi šio darbo, nes matau – pasaulyje egzistuoja stiprūs lyderiai, o  visuomenė laukia mesijo, Jėzaus Kristaus, kuris išgelbėtų. Kodėl jie laukia ir nesiima iniciatyvos? Juk niekas neateis, mes patys turime tai padaryti. Tokio požiūrio pasigedau šioje poemoje. Tuo ir norėjome ją papildyti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė režisierius.

Spektaklyje skamba daug chorų. Jų tekstus N. Dranstadtas sukūrė pagal gatvėse kalbintų šiauliečių išsakytas mintis apie Lietuvą. Neatsitiktinai atsirado epizodas apie tautą suvienijusią Sausio 13-ąją, dekoracijose – Kryžių kalno, Lietuvos pilių fragmentai, sovietinių monumentų siluetai.

Išsamiau apie premjerą – Lidijos Jankauskienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.