Naujienų srautas

Kultūra2018.09.29 15:55

Į Lietuvą atvykę elitinio ansamblio „Voces8“ nariai dovanojo meistriškumo pamoką

LRT.lt 2018.09.29 15:55

Penktadienio vakarą populiariausio pasaulyje britų vokalinio ansamblio „Voces8“ atlikėjai choro „Bel Canto“ (meno vadovas Egidijus Kaveckas) nariams padovanojo meistriškumo pamoką „Singing in the Group“. Ją šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje stebėjo Lietuvos chorvedžiai, kompozitoriai Vaclovas Augustinas, Vytautas Miškinis, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentai, kaip teigiama pranešime žiniasklaidai.

„Voces8“ papasakojo apie savo ansamblio istoriją, darbo metodus mokantis naujus kūrinius, mokė choro „Bel Canto“ narius garso formavimo komandoje, balsų harmonijos subtilybių. Meistriškumo pamokos dalyvius labiausiai sužavėjo, kaip „Voces8“ atlikėjai, norėdami perteikti kūrinio nuotaiką, pirmiausiai vaizduotėje susikuria personažą, siužetą ir tuomet įsijautę į šį vaidmenį atlieka kūrinius. Taip pat svečiai papasakojo, kad jų atlikėjų atranka yra labai atsakinga ir trunka penkiais etapais. Visi atlikėjai turi išskirtinius, skirtingų charakterių balsus, o dirbdami kartu išgauna garsą, kuris skamba kaip vienas balsas.

„Voces8“ savo edukacinę veiklą vykdo per „VCM Foundation“. Fondas dirba su dainininkais, chorais, dirigentais, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja meistriškumo kursus, lyderystės ir muzikos vadybos programas. Edukacinėje veikloje „Voces8“ bendradarbiauja su garsiausiais muzikos kūrėjais, taip pat prestižinėmis Europos koncertų salėmis „Bozar Brussels“, „Paris Philharmonie“, „Vienna Konzerthaus“ ir „Heidelberg Frühling“.

„Voces8“ į Lietuvą atvyko choro „Bel Canto“ kvietimu ir du vakarus iš eilės – rugsėjo 29 ir 30 d. – šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje pristatys trečiąjį „Open to the World“ ciklo koncertą.

„Voces8“ vokalinis ansamblis savo repertuare harmoningai derina įvairių stilių ir epochų muziką – nuo XVIII amžiaus polifonijų iki autorinių džiazo kūrinių ir populiariosios muzikos aranžuočių.

Pranešimo spaudai autorių nuotr. „Voces8“ ir choro „Bel Canto koncertuose – dėmesys įvairių stilių muzikai, garso estetikai ir sceninei elegancijai Bendruose koncertuose su choru „Bel Canto“ „Voces8“ pristatys savo „Sing Joyfully“ programą, kuri puikiai atskleidžia ansamblio aistrą įvairių muzikinių stilių muzikai, nuostabią balsų harmoniją, muzikalumą ir sceninę eleganciją. Jautriais angeliškais „Voces8“ dainininkų balsais skambės ir renesanso, ir džiazo, ir populiariosios muzikos kūriniai. Choras „Bel Canto“ koncertuose pristatys šiuolaikinių kompozitorių Erico Whitacre`o, Morteno Lauridseno, Malcolmo Dalglisho, Raimondso Tigulso ir kt. kūrybą. Vakaro kulminacija – lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino specialiai „Voces8“ ir chorui „Bel Canto“ pritaikytos lietuvių liaudies dainos „Stokitės, ponai“ premjera. „Voces8“ meno vadovas Barnaby Smith. Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas. Koncerto prodiuseriai: Audrius Valatkevičius (choras „Bel Canto“) ir Robin Tyson („Voces8“). Choras „Bel Canto“ pristato „Open to the World“ Choro „Bel Canto“ muzikinis projektas „Open to the World“ – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. „Open to the World“ koncertuose choras „Bel Canto“ pasirodo kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Ericu Whitacre`u (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais „Svanholm Singers“ ir „Sofia Vokalensemble“, elitiniu vokaliniu ansambliu „Voces8“ (JK) ir nuostabiu šveicarų choru „Männerstimmen Basel“. Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi