Kultūra

2018.08.31 13:14

Prodiuserio Deep Shoq naujojo albumo kūriniai – LRT 100 valandų transliacijoje

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2018.08.31 13:14

Dviračių parduotuvėje Estijoje ar ant vieno iš Vilniaus loftų stogo pasirodymus surengęs Donatas Rinkevičius-Deep Shoq ir toliau ieško iššūkių ir įdomių, dar neišbandytų vietų savo koncertams. Naujausio savo minialbumo „Incognita“ kūrinius jis gros Lukiškių aikštėje, iš kurios vyksta speciali tiesioginė LRT 100 valandų transliacija. „Kaip tikras vilnietis, visada norėjau surengti pasirodymą tokioje vietoje“, – sako elektroninės muzikos kūrėjas.

Deep Shoq pasirodymas – nuo 19 val. Lukiškių aikštėje. 

– Rugpjūčio pabaigoje pristatei naujausią savo minialbumą „Incognita“. Ar todėl pastaruoju metu kiek rečiau išvysdavome tavo pasirodymus?

– Taip, pastaruoju metu buvau daugiau užsidaręs namų erdvėje, kūriau ir pagaliau visa tai įgauna kūną. Prieš kelias dienas pasirodė minialbumas „Incognita“ ir tikiuosi, kad besibaigiant rudeniui pasirodys dar vienas naujas leidinys.

Naujausią albumą išleido nedidelė Los Andželo įrašų kompanija „Black Marble Collective“, jame yra keturi mano kūriniai ir tiek pat užsienio kūrėjų remiksų. Visada ieškau naujo skambesio, tad ir šiame leidinyje netrūksta eksperimentinių elektroninės muzikos ieškojimų ar išjudinančių ritmų. Tikiuosi, kiekvienas klausytojas suras ką nors sau įdomaus.

– Sakai, kad nuolat ieškai ko nors naujo. Pirmasis tavo albumas pasirodė 2011 m., ar nuo tada tavo kūryba labai pasikeitė?

– Manau, kad tam tikras braižas išliko, tačiau palyginę mano pirmąjį ir naujausią albumą skirtumą tikrai išgirsite. Melodingumas liko, tačiau atsirado daugiau perkusijos elementų, įvairesnių tekstūrų, daugiau įvairių žanrų kaip, tarkim, footwork`o ar dramenbeiso, įtakų, kūriniai labiau išjudina klausytoją, tinkamesni klubams.

Žinoma, visada mėgau ir kamerinę aplinką ar koncertus pavakare, kai labiau tinka kiek lengvesnė muzika, leidžianti mėgautis supančia erdve ir tuo pačiu sužadinanti norą pajudėti, palinksėti galva ar pan. Pavyzdžiui, puikūs prisiminimai liko iš vieno koncerto jaukioje Talino dviračių parduotuvėje, kuris vyko dienos metu.

Minėjai, kad „Incognita EP“ planuoji išleisti kasetėje, kodėl?

– Pats augau klausydamas muzikos kasetėse ir galbūt sentimentai lėmė, kad savo kūrybą norėjau išleisti būtent tokiu formatu. MP3 failų klausymasis internetu visai kas kita, be to, vis labiau norisi, kad mano kūriniai būtų įrašyti į apčiuopiamą daiktą, kurį gali pasiūlyti žmonėms per koncertą ar pan.

Suprantu, kad tai veikiau savotiškas suvenyras, tačiau jei žmogus mėgsta mano kūrybą, toks sprendimas galbūt jam patiks. Kartu tai ir nedidelis iššūkis – tikriausiai daugelis jau nebeturi kasetinių grotuvų. Aš ir pats dar turėsiu gerai paieškoti savo seno ausinuko, bet, manau, pavyks atkasti.

T. Kaliukevičiūtės nuotr.

– Naujausio tavo minialbumo kūriniai skambės tiesioginėje LRT 100 valandų transliacijoje iš Lukiškių aikštės. Ar šį pasirodymą pavadintum savotišku iššūkiu?

–   Iš tiesų tokie pasirodymai nėra labai dažni, tad džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie tokio neeilinio projekto, juolab kad transliuojama iš pačios sostinės širdies, atgyjančios Lukiškių aikštės. Kaip tikras vilnietis, visada norėjau surengti pasirodymą tokioje vietoje.

– Veikiausiai puikia repeticija prieš 100 valandų transliaciją tapo prieš porą savaičių surengtas pasirodymas ant vieno iš sostinės stogų. Mėgsti panašias avantiūras?

– Mano ir dar poros bendraminčių surengtas pasirodymas ant vieno lofto stogo buvo ir nebloga repeticija, ir šioks toks iššūkis. Nors buvo labai karšta diena, spigino saulė ir vos sugebėjom įžiūrėti vaizdą kompiuterių ekranuose, sumanymas puikiai pavyko.

Pasirodymas buvo transliuojamas tiesiogiai vieno olandų transliacijų kanalo „Shourai“ „Facebooko“ paskyroje, tad pasirodymas Lukiškių aikštėje kol kas bus antroji panaši avantiūra. Manau, ir ateityje neatsisakyčiau savo kūryba dalytis iš kiek neįprastų ar netikėtų vietų. 

– Tavo pasirodymą pristato radijo stotis LRT OPUS, kurioje skamba ir tavo sukurta muzika. Esi vienas iš nedaugelio lietuvių kūrėjų, kurio kūryba skambėjo net garsiajame BBC „Radio 1“, jaunimo mėgstamoje BBC „Radio 1XTRA“, taip pat Slovėnijos, Estijos ir kitų šalių radijo eteryje. Ar sunku mūsų šalies kūrėjams patekti į užsienio radijo stotis?

– Yra ir daugiau mūsų šalies kūrėjų, kurių muzika grojama užsienio stotyse, tačiau galbūt žiniasklaidoje apie tai mažai skelbiama ir negalime pasidžiaugti savo tautiečių pasiekimais, net nesusimąstome, kad esame pastebimi ne tik gimtinėje, bet ir kituose kraštuose. Tai yra tam tikras pripažinimas, tad visuomet labai džiaugiuosi už kolegas, kuriems pavyksta ir jų muzika pasiekia užsienio klausytojus. Veikiausiai tai vienas didžiausių iššūkių kuriantiems – padaryti kažką, kas padėtų prasimušti ir būti pastebėtais.

– Maždaug prieš dešimtmetį tai, kad kūrėjo ar atlikėjo kūrinius groja radijuje, buvo laikoma didžiuliu pasiekimu. Kaip manai, kaip yra dabar, kai labai populiariomis tapo įvairios internetinės muzikos platformos, kuriose lengvai galima surasti patinkančio atlikėjo kūrinius?

– Manau, kad tai vis dar pasiekimas, nors galbūt jau nėra toks didelis stebuklas, koks buvo anksčiau. Tiesiog atsirado daugybė galimybių klausytojus pasiekti internetu. Tiesa, dabar ir pats radijas lengvai pasiekiamas internetu. Tačiau radijuje svarbu ne tik grojama muzika, bet ir turinys, tad man, kaip kūrėjui, labai smagu, kai turiu galimybę kalbėti apie savo muziką, kūrybą, rengiamus pasirodymus ir planus. Todėl ir internetas, ir radijas man yra tikrai artimos medijos.

Visą 100 valandų transliacijos programą galite rasti čia.

Projektas „100 valandų Lietuvai“ – Lukiškių aikštėje rugpjūčio 27–31 dienomis. Iš sostinės centro gyvai transliuojamos mėgstamiausios LRT laidos: „Panorama“, „Ryto garsai“, „Labas rytas“, „Lietuvos diena“, „60 minučių“, „Nacionalinė ekspedicija“, „Beatos virtuvė“. „100 valandų“ transliaciją ketinama užfiksuoti kaip Lietuvos rekordą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.