Naujienų srautas

Kultūra2018.06.28 07:30

Vilniuje viešintis P. Greenaway`us MO muziejų pavadino „ateivių erdvėlaiviu“

Modernaus meno muziejaus MO kvietimu Vilniuje lankosi vienas garsiausių pasaulio kino kūrėjų Peteris Greenaway`us.

76 metų britų režisierius Peteris Greenaway`us į Vilnių atvyko ne pirmą kartą – prieš beveik 20 metų, jis viešėjo čia, lankėsi ir tuomečiame „Lietuvos“ kino teatre. Šįkart toje pačioje vietoje – jau modernaus meno muziejus MO, kurio kvietimu ir atvyko į Vilnių.

Režisierius sako susidomėjęs šiuo muziejumi, nes gerai žino architekto Danielio Libeskindo, suprojektavusio MO muziejų, kitus darbus. Pavyzdžiui, Žydų muziejų Berlyne, kuriame prieš 3 metus drauge su žmona surengė parodą.

Apžiūrėjęs MO muziejaus erdves, P. Greenaway`us sakė atpažįstantis architekto braižą, įstrižaines. Patį pastatą pavadino ateivių erdvėlaiviu.

„Pastatai turi panašumų, tokius pat aštrius kampus. Nekenčiu tokių įstrižainių, nes mano tapybos darbai – lygiagretainio formos. Man labai svarbu forma. Yra dvi teorijos architektūroje: arba tu sukuri pastatą kaip ateivių erdvėlaivį toje aplinkoje, arba tu įvertini aplinką ir prisitaikai prie esamos architektūros. Galite su manimi ginčytis, nežinau, kokia D. Libeskindo nuomonė, bet manau, kad pirmasis variantas – ateivių erdvėlaivio idėja – čia artimesnė, nei pagarba aplinkai“, – kalbėjo P. Greenaway`us.

P. Greenaway`ų į Vilnių pakvietusio MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė tikisi, kad jį pavyks pasikviesti į Vilnių, kai jau muziejus bus atidarytas.

Režisierius Vilniuje viešės vieną dieną, ketvirtadienį ryte išvyksta į Amsterdamą, kur gyvena jau 14 metų.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi