Kultūra

2018.04.20 23:45

Šiaulių dramos teatras pristatys spektaklį kūdikiams

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.20 23:45

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre vyksta paskutinės repeticijos prieš premjerą. Mažiausiems šiauliečiams bus pristatytas spektaklis „Vandeninis nuotykis“.

Mažojoje teatro salėje – patys mažiausi žiūrovai. Jų amžius – iki trejų metų. Būtent nuo tada  tinkamiausia pratinti vaikus prie teatro, sako spektaklio režisierė Birutė Banevičiūtė. Ji yra įkūrusi šokio teatrą vaikams „Dansema“ ir spektaklius kūdikiams stato bene dešimtmetį, tačiau valstybiniame teatre – pirmą kartą.

„Pagrindinis dalykas tai jiems yra pateikti galimybę išgyventi tam tikrų estetinių potyrių, kai ateina į kitokią erdvę nei namai, darželis, ne lauke, o kažkur visai kitokia erdvė su tam tikrais savais kanonais. Jiems tikrai būna toks iššūkis jų mąstymui, dvasiniams potyriams“, – sakė spektaklio režisierė B. Banevičiūtė.

Skambant vandens čiurlenimą primenančiai muzikai, mažieji žaidžia su kamuoliukais, rutuliukais, balionais. Vaidmenis be žodžių atliekantiems aktoriams keliamos neįprastos užduotys- nevaidinti ir nevirsti vaikais.

„Turime prisiderinti ir prie jų, ne tik prie savo sugalvoto veiksmo, pažiūrėti, ko tą dieną nori jie, kaip reaguoja, gal jie patys padeda sukurti naujo, ką mes nesam sugalvoję“, – pasakojo aktorė Lina Gečaitė.

„Bandau rasti akis pirmiausia, matyti jo judesius, kaip jis juda, kaip jis reaguoja į tai, kas vyksta, ir bandyti kartu su juo judėti ir bendrauti“, – kalbėjo aktorius Anicetas Gendvilas.

Repeticijose dalyvauja  Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių globos namų auklėtiniai ir tėveliai savanoriai su vaikais.

Spektaklyje skamba Rasos Dikčienės muzika.

„Vandeninio nuotykio“ premjera Valstybiniame Šiaulių dramos teatre – gegužės 5 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.