Kultūra

2018.04.11 23:01

A. Jonkutės ir R. Treigio kūriniai kalbasi tarpusavyje pauzėmis

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.11 23:01

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre eksponuojama Agnės Jonkutės ir Remigijaus Treigio paroda. Jie pristato pastaraisiais metais kurtus tapybos ir fotografijos darbus apie žemę.

Žemės tema naujausiame Agnės Jonkutės fotografijos ir tapybos cikle „Žemė“ – ne atsitiktinė. Pasak menininkės, tai – noras papasakoti apie žemę, kurios niekada nematė, tačiau jai yra labai svarbi. Į Sibirą buvo išvežti jos seneliai, gimė mama.

„Labiausiai patinka sutemos ir brėkštantys rytai, kada susitinka žemė ir dangus. Dvi stichijos ir jos praktiškai susilieja, nors iš savo esmės yra labai skirtingos – oras ir kietas paviršius“, – kalbėjo A. Jonkutė.

Fotografija – Agnės Jonkutės palydovė. Ji naudodama senąsias technikas: popierių padengia sidabro druskomis ir palieka lauke šviesoje, prispaudusi žeme, smėliu ar akmeniu. Taip įrašo vietovės peizažą.

Vilniuje gyvenanti menininkė sako, kad klaipėdiečio Remigijaus Treigio darbai jai labai artimi. Naujausiame cikle „Žiemos dienoraštis“ R. Treigys sako užfiksavęs vaizdus prieš baigiantis dienai. Vaizdai – labai asmeniški, sukeliantys tam tikrų prisiminimų, emocijų. Atverti juos žiūrovui, pasak fotografo, tas pats, kaip dienoraštį. Su Agne kalbame apie tuos pačius dalykus, bet skirtingai, sako R. Treigys.

„Tas pajautimas bendras ir susikalbėjimas nekalbant. Kalbėjimas tyloje“, – sakė fotografas.

„Jeigu mes prisimintume ankstyvesnę A. Jonkutės ir R. Treigio kūrybą, tai jose buvo akcentuojami daiktai ir tik po to spalvinis fonas, gelmė. Vienokie ar kitokie tonai, koloristika. Buvo taip vadinamo buitinio triukšmo garso takelis. Šiuo metu paveikslai tyli. Jie kalbasi tarpusavy pauzėmis lygiai taip pat, kaip ir kalbėjosi menininkai“, – pasakojo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktorius Ignas Kazakevičius.

Susipažinti su naujausia A. Jonkutės ir R. Treigio kūryba Klaipėdos Parodų rūmuose galima iki gegužės pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.