Naujienų srautas

Kultūra2017.11.28 22:14

„Tomo Mano šeimos šimtmetis“ – knyga apie išskirtinę giminę

Į Lietuvą atvykęs vokiečių rašytojas Manfredas Fluegge pristato knygą apie rašytojo, Nobelio premijos laureato Tomo Mano giminę. Pasak knygos autoriaus, medžiagą istorijai jis rinko 17 metų, nes Manų šeimos narių likimai nepaprasti, kiekvienas jų vertas atskiros istorijos.

Vokiečių rašytojas M. Fluegge į Vilnių atskrido iš filmavimo aikštelės. Apie žinomą biografijų rašytoją kuriamas dokumentinis filmas. Knygos apie Tomo Mano šeimą autorius sako nesitikėjęs, kad kada nors bus įdomi ir jo gyvenimo istorija. 

„Mano mama kilusi iš Kionigsbergo, dabartinio Kaliningrado. Karo metais ji pabėgo į Daniją kaip ir daugelis Rytprūsių gyventojų. Vargšė Danija tada priėmė apie 300 tūkstančių pabėgėlių. Mama ten liko ne vieneriems metams, nes po karo nebeturėjo kur grįžti. Aš gimiau vienoje iš Danijos pabėgėlių stovyklų. Mano oficialus tėvas išties nėra mano tėtis. Kaip vėliau sužinojau, tikrasis mano tėvas buvo belaisvis rusas. Šiandien man 72-eji, bet aš vis dar labai mažai žinau apie savo ortodoksiškąją giminę“, – sako rašytojas M. Fluegge.

„Tomo Mano šeimos šimtmetį“ į lietuvių kalbą išvertė Kristina Sprindžiūnaitė, išleido leidykla „Sofoklis“. Manų šeimos istorija parašyta kaip romanas, tačiau neiškraipant realių faktų. Autorius sako specialiai rašęs taip, kad galėtų skaityti ir tie, kas nėra girdėję apie T. Maną. Vokietijoje „Tomo Mano šeimos šimtmetis“ pakliuvo į populiariausių knygų sąrašą.

Daugiau apie knygą – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi