Naujienų srautas

Kultūra2017.09.05 09:58

„Lapidariumas“ – paroda apie besikeičiantį kraštovaizdį

„Lapidariumas“ – taip vadinasi Krokuvoje gimusio ir šiuo metu Majamyje gyvenančio menininko Jaceko Kolasinskio paroda, eksponuojama galerijoje „Artifex“ Vilniuje. Trimačio spausdintuvo programomis rekonstruoti statinių fragmentai staiga vėl įgavo istorinio reikšmingumo ir primena apie nuolatinę kraštovaizdžio kaitą.

„Lapidariumas“ – tai vieta, kur saugomi bei eksponuojami paminklų ir architektūrinių statinių fragmentai. Taip vadinasi ir menininko J. Kolasinskio paroda. Anot menininko, tai mūsų tolimos istorijos griuvėsių nuotrupų rinkiniai. Parodoje eksponuojami sudaužyti frontonai, aptrupėjusios kolonos, ornamentais puoštų fasadų detalės. Tačiau jie pagaminti ne iš marmuro ar kitų autentiškų medžiagų, o iš plastiko.

„Stengiuosi, kad nedominuotų mano supratimas, noriu, kad kiekvienas lankytojas atrastų savo interpretacijas. Man pačiam ši paroda yra apie mūsų klaidingą kraštovaizdžio supratimą, aš pats gyvenu mieste, kuris nuolat keičiasi. Todėl ši paroda atspindi nuolatinį pastatų keitimąsi. Kaip sakiau, nėra vienos dominuojančios idėjos, todėl man labai įdomu, kaip lietuviai supras“, – pasakojo parodos autorius J. Kolasinskis.

Pasinaudodamas trimačio spausdintuvo programomis, autorius rekonstruoja savo vaikystės prisiminimus, atkurdamas viduramžius menančių pastatų rinkinį – pastatų, puoštų arkiniais kontraforsais, skliautuotomis lubomis, arkiniais langais.

Majamyje gyvenančio, kuriančio ir dėstytojaujančio menininko J. Kolasinskio kūrybos pagrindas, pasak parodos rengėjų, – tarptautinis dialogas tarp Europos „senojo pasaulio“ ir Jungtinių Amerikos Valstijų „naujojo pasaulio“. Menininkas savo darbais skatina auditoriją ieškoti identiškumo nuolat vykstančiuose kultūriniuose pokyčiuose. Paroda veiks iki rugsėjo 16 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi