Kultūra

2017.01.31 12:47

Aktoriui R. Adomaičiui – 80

Antradienį vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Regimantas Adomaitis švenčia garbingą 80-ies metų jubiliejų. Jį aktorius sutiks Mažojo teatro scenoje, kur antradienio vakarą bus pristatyta ir naujausia knyga apie aktorių – teatrologės Daivos Šabasevičienės „Smėlio pilys“.

Pavadinimą knygai aktorius Regimantas Adomaitis sako pasiūlęs pats, nes teatro aktoriaus darbas primena smėlio pilių statymą, daug pastangų ir jokios išliekamosios vertės.

„Aktoriaus darbas – smėlio pilių statymas. Jos, kol smėlis šlapias, laikosi, o saulutė pašildo, vėjelis papučia ir pilies nelieka. Taip ir aktoriaus darbas: buvo čia ir dabar, niekada daugiau nepasikartos, bus panašus tekstas, mizanscenos, tačiau taip pat, kaip buvo šįvakar, niekada nepasikartos“, – teigia aktorius R. Adomaitis.

Knyga tarsi iš dviejų dalių – vienoje teatrologiniai pastebėjimai, o kitoje – paties aktoriaus laiškai, užrašai, tekstai.

„Per gyvenimą susikaupė užrašėlių, popierėlių, laiškelių, pastabų, vertinimų ir pan. Kažkaip kaupėsi, kaupėsi kažkokie užrašai kaip koks dienoraštis, kurį sau pats vedei, bandydamas ieškot įkvėpimo paslaptį“, – atvirauja aktorius.

Jubiliejinis aktoriaus Regimanto Adomaičio vakaras ir knygos pristatymas antradienio vakarą Vilniaus Mažajame teatre .

Pasveikino šalies vadovai

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino aktorių Regimantą Adomaitį 80-ies metų jubiliejaus proga.

Šalies vadovės teigimu, R. Adomaitis yra mylimas ir gerbiamas aktorius, kurio talentas įvertintas žiūrovų, kritikų ir kolegų. Save sveikinime Prezidentė pabrėžė, kad skirtingoms teatro ir kino žiūrovų kartoms R. Adomaitis yra aktorinės meistrystės simbolis, o aktoriaus kurti vaidmenys kine ir teatro scenoje – svarbi Lietuvos kultūros dalis.

Prezidentės teigimu, lemtingais visai Lietuvai metais R. Adomaitis drąsiai prisiėmė atsakomybę už valstybės ir tautos ateitį, kartu su bendražygiais kūrė ateities Lietuvos viziją. Šalies vadovė pabrėžė, kad aktoriaus balsas skambėjo Sąjūdžio mitinguose ir Lietuvos žmonių širdyse.

Garbingo jubiliejaus proga prezidentė padėkojo aktoriui už kūrybą ir darbus Lietuvai bei palinkėjo sveikatos ir sėkmės.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat pasveikino R. Adomaitį 80-ojo jubiliejaus proga.

„Jūs esate mūsų kino ir teatro legenda, aktorius, kurio sukurtus vaidmenis prisimena ne viena karta. Akivaizdu, kad įgimtą Jūsų talentą bei kūrybingumą greitai pastebėjo ir įvertino tiek Lietuvos, tiek kitų šalių režisieriai. Tad per ilgus vaidybos meistriškumo metus sukūrėte visą galeriją spalvingų personažų, kurie iki šiol džiugina aktorystės meno gerbėjus“, – sakoma vyriausybės vadovo sveikinime.